Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, 3’üncü videosunda, kendisinin Türkiye’ye getirilmesi için Fas’a ‘İHA hibesi’ yapıldığı iddiasında bulundu. Peker ayrıca, ATV’de yayınlanan bir dizide kendisine “Boş konuşan adam” göndermesi yapıldığı için Berat Albayrak’ın abisi Serhat Albayrak’a yüklendi. Peker, Serhat Albayrak’a hitaben eski AKP Elazığ Milletvekili Feyzi İşbaşaran'dan söz ederek, “Senin yengene, yengenin annesine, Cumhurbaşkanımızın eşine küfür etti diye ben milletvekilinin devletin karakolunda kemiklerini kırdırdım” dedi. Peker'e yanıt veren İşbaşaran ise "Polis olmadan mafya olmaz. Senin kullanılma süren doldu" ifadelerini kullandı.

Sedat Peker, Berat Albayrak’ın abisine seslendi: Ben devletin karakolunda milletvekilinin kemiklerini kırdırdım

Türkiye'den kaçan organize suç örgütü lideri Sedat Peker, yaklaşık 1 saatlik 3’üncü bir açıklama videosu daha yayınladı. Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai emirliğinde bulunduğunu ifade eden Peker, Türkiye’ye dönmeyeceğini belirtti.

Sedat Peker'in sosyal medya hesaplarından “Derin Devletçiler, Pelikancılar; Bir Tripoda, Bir Kameraya Yenileceksiniz” başlığıyla yayınlanan videoda, bir kez daha eski bakan Mehmet Ağar ile Ağar’ın AKP Milletvekili olan oğlu Tolga Ağar’la ilgili iddialar yer aldı.

Konuşmasında Tolga Ağar’la görüştükten bir gün sonra ölü olarak bulunan 21 yaşındaki Kazak öğrenci Yeldana Kaharman'ın ölümüyle ilgili ortaya attığı iddialar üzerine Jandarma Genel Komutanlığının yaptığı açıklamaya yanıt veren Peker, “Ömrüm devletin içerisinde geçti. Amacım asla devleti kötülemek değil. Dünya yerinden oynasa asla böyle birşey yapmam. Devlet ebed müddet, devlet kutsal ama devletin içerisinde görev yapan her insanın söylediği kutsal kelam olarak kabul edeceğiz diye bir kanun yok” dedi. Peker sözlerini şöyle sürdürdü:

“O günü şöyle bir hikayeyle canlandıralım: Rahmetli kızcağız (Yeldana Kaharman) Jandarma'ya gidiyor, 'Tolga Ağar'a röportaj yapmaya gittim, bana tecavüzde bulundu' diyor. 'Hanımefendi şikayetinizi aldık, siz doktora gidip konuyla ilgili yarın bir rapor alın' (Jandarmanın cevabı). Ertesi gün 18 yaşındaki kız öldü, kendiliğinden! Cıvıl cıvıl, hayat dolu kız nasıl ölür? 1 gün evvel şikayet eden kız 1 gün sonra öldü! Jandarma komutanı, bir üst komutanını arar, 'yanıma gel' der. Büyük komutan öbür komutana ‘Yav kardeşim zaten kızın psikolojisi iyi değilmiş, ülke zaten gergin, tahkikata gerek yok' der. Tiyatro bu ya! Ayriyeten de 'Sen çok başarılı bir komutansın. İnşallah ileriki zamanlarda iyi bir paşa olacaksın' der. 'Emredersiniz efendim!' (Peker elindeki kağıdı yırtıyor) Hani şikayet, yok, gitti! Bunların sonunda kanuni hiçbir tahkikat olmayacağını, göstermelik tahkikat olsa da hiçbir sonuç alınmayacağını bilmiyorum. Ama vallahi, billahi, tallahi şunu biliyorum: Yenileceksiniz, yaptıklarınız gayrettullaha dokundu, yenileceksiniz.”

‘BENİM GELMEM MÜMKÜN DEĞİL’

Konuyla ilgili olarak "Benim oraya artık bundan sonra gelmem mümkün değil. Zaten getirmek için her şeyi yapıyorsunuz. Siz alıp getireceksiniz" diyen Peker, "Diyet olarak parmağımı koydum. İki tane müfettiş yollayın buraya. Yalan makinesi verin, devlette var. Alıp gelsinler. Yalan makinesi 'yalan söylüyor' dediğinde bir parmağım kesilecek. Parmaksız Sedat olarak anılmayı göze aldım da siz de lütfedip müfettiş göndermeyi göze alın” ifadelerini kullandı.

BERAT ALBAYRAK’IN ABİSİNE SESLENDİ

Peker, eski Bakan ve AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın damatı Berat Albayrak’ın abisi Serhat Albayrak’a hitaben ise şunları söyledi:

“Eşkıya dizisi var ATV’de oynuyor. Turkuvaz grubunda, Serhat Albayrak, Berat Albayrak beyin abisi. Esas tehlikeli beyin hep o derler. Dizinin içine bir karakter sokmuşlar. Kim bu karakter? Adını Peker koymuşlar. Bir araba süren bir arkadaş. Oradan birisi bir şey diyor, diğeri de diyor ki ‘Bırak onu o hep boş konuşur’ öyle mi? Şimdi dolu konuşacağım. Bizim Anadolu’da söz vardır. Havlayacağını bilmeyen köpek eve kurt çağırır derler. Madem böyle konuşalım. Biraz dolu, deniz kadar okyanus kadar dolu. Beni haber yaptınız ya ben çabuk öğrenirim. Şimdi gazeteciliğe merak saldım. Beni dizi karakterlerine sokun, siz o zaman göreceksiniz. O zaman vallahi göreceksiniz. Dünyada birinci haber nasıl olunuyormuş göreceksiniz. Ben çabuk öğrenirim hem de çok çabuk. Bana ‘bizim ilgimiz yok’ diyorlar. Pelikan grubunun yönlendirdiği kendi televizyonlarında dizilerin içine imgeleme koyuyorlar. FETÖ’yle onla bunla. Bana aynısını yapıyorlar. Oktay Kaynarca kardeşimi aradım. Böyle böyle oldu beni arıyorlar. 'Haberim yok, mümkün değil’ dedi. Beni yapımcı arkadaşla bir görüştür dedim. ‘Ben konuşurum’ dedi. Daha sonra aradı, ‘tesadüf, denk gelmiş’ dedi. Adamın adı Peker, boş konuşurmuş. Ben de çocuğum, ben de malım ya. 'Ne yapalım?' dedi Oktay. Ben de 'öbür bölüm de Peker boş konuşmamış diye bir şey ekle' dedim. Dedi ‘bunu yapamıyorlar’. Ne yapabiliyorlar dedim? Dedi ‘O karakteri diziden çıkarırlarmış’ dedi. Olmaz kardeşim dedim.”

‘PELİKANCILAR ARACI YOLLADI: AĞAR’LA FİDAN’IN ARASI AÇIKMIŞ’

Berat Albayrak’a yakın ‘Pelikan’ grubuyla ilgili de konuşan Peker, “Pelikancı olarak bilinen arkadaşların başı olarak geçen Süheyb diye bir arkadaş var. Kendisini tanımıyorum. Benim yanıma bir gazeteci kardeşimi yolladı. Bir konu hariç onunla iyi anlaşırız. O kardeşimizle konuşurken bana 'Abi ben aracıyım. 'Tolga Ağar'a laf dersen Hükümet'e laf demiş gibi olursun’ dedi. Hakan Fidan'la Mehmet Ağar'ın arası açıkmış, Hakan Fidan'la beraber böyle bir organizasyon yapıp Hükümet'e... Ya siz deli misiniz kardeşim? Benim böyle bir hayalim yok. 'Ben Sayın Hakan Fidan'ı tanımıyorum, hayatımda hiç görüşmedim tanışmadım” ifadelerini kullandı.

‘BENİM EVİME KADIN POLİS GETİRMEDİNİZ’

Serhat Albayrak'a seslenen Peker, "Senin yengene, yengenin annesine, Cumhurbaşkanımızın eşine küfür etti diye ben milletvekilinin devletin karakolunda kemiklerini kırdırdım (Eski AKP Elazığ Milletvekili Feyzi İşbaşaran'dan söz ediyor). Yetmedi mahkemeye çıkarken biraz daha kırdırdım. Pişman mıyım? Değilim. Karıya, kıza, anaya kötü laf olmaz. O adam yapmıştır. Bir milletvekili yanıma geldi dedi ki ‘Bu namus meselesi. Böyle söylüyorlar. O geldi söyledi. Hemşerimiz, onu da pasifize etmişler. Yeni MYK’ya aldılar. Karakol amirini ayarlayacaklar, iki çocuk girecek ve orada kavga edecek. Karakol amirine bile söz getiremediler. Ben avukat kardeşimi yolladım. Uzak doğu dövüşçüsü. Devletin karakolunda içinde ben onların namusunu korudum. Siz ne yaptınız? Siz ne yaptınız? Benim karımın iç çamaşırını erkek polise aratmaya kalktınız? Pezevenklerin evine giderken kadın polis getirdiniz, benim evime getirmediniz” dedi.

FAS'A 'PEKER KARŞILIĞI İHA' İDDİASI

Kendisini Türkiye'ye getirilmesinin karşılığında Fas'a İHA (insansız hava aracı) hibe edildiğini iddia eden Peker, “Allah'tan Fas Kralı namuslu adam. Babasından gelen bir geleneği varmış, kendisine teslim olan kimseyi vermezmiş. Suudi Arabistan'dan gelenleri de vermiyormuş” dedi.

Kendisinin kaçırılmak istendiğini belirten Peker, “Beni kaçırmak için gelen arkadaşlara bir sözüm var: Beni öldürsünler. Bak yemin ediyorum. Ben bilemem bunlar devlet görevlisi midir suikastçı mıdır nedir, kendimi korurum. Canım yanar bir devlet görevlisiyle çatışmada ölürsem, öldürülürsem. Yapmayın” ifadelerini kullandı.

‘TAYYİP ERDOĞAN'LA HERKESİN ARASINA MESAFE KOYDUNUZ’

Kendisiyle ilgili soruşturma üzerine AKP kadrolarına da seslenen Peker, "Siz Türk-İslam davasına inanan gençlerin abisini çaldınız. Tayyip Erdoğan'la herkesin arasına mesafe koydunuz. Ona ayrı bir Türkiye anlattınız. Oysa gerçek Türkiye bu değil. Atadığınız kadrolar, bence en tehlikeli olanlar onlar. İnsanların içini kan doldurdunuz. Sayın Cumhurbaşkanına olan sevgilerinden susuyorlar ve susacaklar. Ben cezaevinde yatarken, Sayın cumhurbaşkanımız başbakan olduğu dönemde ben ona 'Bir gün Türk-İslam birliği kurulacak' diye dua ediyordum. Biz bu itikat üzereyiz. Siz, 'kral dairelerinde alemlere akalım'. Siz Pelikancılar, derin devletimizin başıyla iş tuttuğunuz için yenileceksiniz" dedi.

İŞBAŞARAN YANIT VERDİ: POLİS OLMADAN MAFYA OLMAZ

Feyzi İşbaşaran ise Twitter hesabından Sedat Peker’e yanıt verdi. Polis teşkilatının Peker’i yıllarca kullandığını ifade eden İşbaşaran, “Türkiye’de polis olmadan mafya olmaz. Polisin kanatları altında yıllarca çetecilik faaliyetlerinde bulundun, sana mafya da denilmez. Mafyanın, İtalya’da olduğu gibi kurumsal kimliği var, polisle, istihbarat ile işbirliği yapmaz ama sen polis işbirlikçisisin ve kullanılma süren doldu” dedi.

İşbaşaran tweetlerinde şu ifadeleri kullandı:

“Sen benim muhatabım değilsin ama videoda adım geçtiği için bir iki şey yazmak istedim. Senin muhatabın, hizmet ettiğin Erdoğan, Mehmet Ağar, Korkut Eken ve seni yıllarca kullanan polis teşkilatıdır.

Eşine, çocuklarına yapılanan üzüldüm ama sen de onları bırakıp kaçmayacaktın! Sen nasıl bir delikanlısın ki; Bir AKP milletvekili (Metin Külünk), parti teşkilatı ve polisle anlaşarak bir tetikçini gönderip gözaltında elleri kelepçeli birine saldırıyorsun?

Benim kemiklerim falan kırılmadı ama bir polisin parmağı kırıldı, o polise üzüldüm. Türkiye’de polis olmadan mafya olmaz. Polisin kanatları altında yıllarca çetecilik faaliyetlerinde bulundun, sana mafya da denilmez. Mafyanın, İtalya’da olduğu gibi kurumsal kimliği var, polisle, istihbarat ile işbirliği yapmaz ama sen polis işbirlikçisisin ve kullanılma süren doldu.

Bir de ‘Feyzi İşbaşaran beni şikayet ediyor’ diyorsun. Seni kime şikayet ettim veya ediyorum? Şikayet etmem gereken kişi ve kurumlar senin sahiplerin zaten. Erdoğan ve ailesini tehdit ediyorsun, seninle onların meselesi, beni hiç ilgilendirmez! İstediğin kadar Hakan Fidan’a güzellemeler yap, seni oralarda daha fazla öttürmezler, gerisini Mit/polis abilerine anlatırsın. Mit/polis himayesinde mafyacılık oynamanın ömrü bu kadar! Umarım adil yargılanırsın ve cezaevinde başına bir iş getirmezler.”