Gazeteci Seyhan Avşar, suç örgütü lideri Sedat Peker'in 'helalleşme videosu' ile ilgili, "Yaşadığım sürece, hatta ölürsem, öldükten sonra sözlerimin arkasında duracağım. Bahsettiğim videoları tamamlayıp basın yayın organlarıyla kamuoyuyla paylaşacağım" dediğini aktardı.

Sedat Peker'den 'helalleşme videosu' açıklaması: Sözlerimin arkasında duracağım

Gazeteci Seyhan Avşar, Birleşik Arap Emirlikleri'nde bulunan suç örgütü lideri Sedat Peker'in yakın çevresinden aldığı bilgileri paylaştı.

Halk TV'de yayınlanan 'Kayda Geçsin' programında açıklamalarda bulunan Seyhan Avşar, Peker ile ilgili "Herkes 'konuşacak mı' diye merak ediyor. Avukatına da bizim en çok sorduğumuz soru bu" ifadelerini kullandı.

Peker'in yakın çevresinden aldığı bilgileri aktaran Avşar, şunları aktardı: "Sedat Pekar sözünün arkasında durduğunu söylüyor. Diyor ki 'Yaşadığım sürece, hatta ölürsem, öldükten sonra sözlerimin arkasında duracağım. Bahsettiğim videoları tamamlayıp basın yayın organlarıyla kamuoyuyla paylaşacağım.'"

"Bu çok kritik bir cümle" diyen Avşar, "Bunu hiçbir koşula bağlamıyor. İlk kez Sedat Peker cephesinden 'konuşacak mı' sorularına bu kadar net yanıt geldi" ifadelerini kullandı.

Avşar, şunları söyledi: "Bu cevaptan sonra artık bugün biliyoruz ki, Sedat Peker elindeki bilgileri, belgeleri, belki videolarını belirli yerlerle paylaştı. Başına bir şey gelmesi halinde bu videoları izleyeceğiz, belgeleri göreceğiz."