birgün

0° KISA SÜRELÜ KAR YAĞIŞI

Sedat Peker'den Nihal Olçok'a yanıt: Vekaletinizi kabul ediyorum

15 Temmuz darbe girişiminde oğlu ve eski eşi öldürülen Nihal Olçok’un çağrısına suç örgütü lideri Sedat Peker’den yanıt geldi. Olçok, “Benim vekaletimi kabul eder misiniz bilmiyorum ama ben de bana yaşatılanlar için vekalet vermek istiyorum size.” demişti. Peker Olçok’a ‘olumlu’ yanıt verdi.

GÜNCEL 31.08.2022 00:34
Sedat Peker'den Nihal Olçok'a yanıt: Vekaletinizi kabul ediyorum
Abone Ol google-news

15 Temmuz darbe girişiminde eski eşini ve oğlunu kaybeden Nihal Olçok sosyal medya hesabı üzerinden suç örgütü lideri Sedat Peker’i alıntılayarak, “Şimdi bu hesaba değil ama bu sözlerin sahibi Sedat Peker’e sesleniyorum. Benim vekaletimi kabul eder misiniz bilmiyorum ama ben de bana yaşatılanlar için vekalet vermek istiyorum size. Ben başa çıkamadım, yorgunum… Hem de göründüğümden çok daha fazla.” çağrısında bulundu.

Peker, Olçok’a verdiği yanıtta şu ifadeleri kullandı:

“Sayın Nihan Olçok hanımefendi tweetinizde yazmış olduğunuz çok değerli sözlere geç cevap yazdığım için lütfen hakkınızı helal ediniz. Çevremdekiler beni hazır cevap ve pratik zekalı bir insan olarak kabul ederler. Ancak sözlerinizin manevi yükü o kadar ağırdı ki şu ana kadar düşünmek zorunda kaldım. Ben Kafkas asıllı Karadenizli bir Türk ailesinin çocuğuyum. Bizim kültürümüzde şehit aileleri devlet başkanından bile önce gelir. Sizin yorgun olduğunuzu anlatan satırları okumak inanın ki beni çok yordu (ne kadar empati yapsam da sizin hissettiklerinizi anlayamam.) Vekaletinizi şerefle kabul ediyorum. Eğer ki bu ağır yükün altından gelecek zamanlarda kalkamazsam, başarılı olamazsam beni lütfen kınamayın. Ancak elimden gelen her şeyi yapacağıma lütfen inanın (SÖZ NAMUS)”

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol