birgün

10° PARÇALI BULUTLU

Sedat Peker'e tehdit videosuyla gündeme gelen Cenk Çelik öldü

Sedat Peker’e yönelik çektiği tehdit videolarıyla gündeme gelen Cenk Çelik, Ümraniye'de 17 Eylül'de uğradığı silahlı saldırı sonucu kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

GÜNCEL 03.10.2022 13:55
Sedat Peker'e tehdit videosuyla gündeme gelen Cenk Çelik öldü Fotoğraf: DHA
Abone Ol google-news

Suç örgütü lideri Sedat Peker'e yönelik çektiği tehdit videolarıyla gündeme gelen ve 17 Eylül günü Ümraniye'de silahlı saldırıya uğrayan Cenk Çelik, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Çelik’in cenazesi otopsi işlemleri için Adli Tıp Kurumu’na götürüldü. İşlemlerinin tamamlanmasının ardından yakınları tarafından teslim alınan Cenk Çelik’in cenazesi Karacaahmet Mezarlığı gasilhanesine götürüldü. Cenk Çelik'in cenazesinin memleketi Siirt’e götürüleceği ve yarın öğle namazının ardından defnedileceği öğrenildi.

NE OLMUŞTU?

Cenk Çelik, 17 Eylül günü Ümraniye Atatürk Mahallesi Çavuşpaşa Caddesi'nde silahlı saldırıya uğramış, başından 2 kurşunla ağır aralanmıştı. Saldırgan olay yerinden kaçarken, Çelik hastaneye kaldırılmıştı. Yaşanan olayın ardından çok sayıda kamera kaydını inceleyen Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Masası ekipleri kimliği tespit edilen saldırgan Özgür B.’yi Edirne’den yurt dışına kaçmak üzereyken yakalamıştı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol