birgün

3° KAPALI

Sedat Peker’e tehdit videosuyla gündeme gelmişti: Cenk Çelik’i vuran zanlı yakalandı

Sedat Peker’e yönelik çektiği tehdit videolarıyla gündeme gelen Cenk Çelik adlı şahsa düzenlenen saldırının zanlısı, Edirne’de yakalandı.

GÜNCEL 22.09.2022 15:39
Sedat Peker’e tehdit videosuyla gündeme gelmişti: Cenk Çelik’i vuran zanlı yakalandı
Abone Ol google-news

Ümraniye'de bir kişiyi başından silahla yaraladığı gerekçesiyle aranan zanlı yurt dışına kaçmak üzereyken Edirne'de yakalandı.

Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, 17 Eylül Cumartesi günü Atatürk Mahallesi Çavuşbaşı Caddesi'nde Cenk Çelik'in uğradığı saldırıda başından vurulması ardından çalışma başlattı.

Yapılan araştırmada, Çelik'i başından silahla vurduktan sonra olay yerinden kaçan şüphelinin, kaçış güzergahında, önce olayda kullandığı silahı çöp kutusuna attığı, daha sonra da elbisesini değiştirebilmek amacıyla üst üste giydiği iki pantolondan birini çıkartıp attığı ortaya çıktı.

PANTOLON CEBİNDEN ÇIKAN KARTTAN KALDIĞI OTEL BELİRLENDİ

Bulunan pantolonun cebinden çıkan kart üzerinden şüphelinin kaldığı oteli belirleyen polis, kaçan zanlının Özgür B. (19) olduğunu tespit etti.

Çalışmalarını derinleştiren polis, Özgür B'nin olayı gerçekleştirdikten sonra bir taksiye binerek Edirne'ye kadar gittiğini, buradan da yurt dışına kaçmak için bazı şüphelilerle irtibata geçtiğini belirledi. Bunun üzerine harekete geçen polis zanlıyı gözaltına aldı.

ADANA'DAKİ BAŞKA BİR CİNAYETE KARIŞTIĞI ORTAYA ÇIKTI

İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü’ne getirilen zanlı Özgür B'nin, 2 Ağustos'ta Adana'da gerçekleşen ve Ergün Opçin'in, motosikletli iki kişi tarafından öldürüldüğü olayda motosikleti süren kişi olduğu, bu nedenle hakkında yakalama kararı bulunduğu ortaya çıktı.

Özgür B'nin, Adana'da bir suç örgütüyle bağlantısı olduğu ve İstanbul'a Cenk Çelik'in öldürülmesi amacıyla gönderildiği ihtimali üzerinde duran polisin, araştırmayı bu yönde derinleştirdiği öğrenildi.

Cinayet Büro Amirliği’ndeki ifadesinde hakkındaki suçlamaları kabul etmeyen zanlı, buradaki işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi.

(AA)

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol