birgün

20° AÇIK

GÜNCEL 02.06.2021 14:08

Sedat Peker'e yakınlığıyla bilinen Boban Tomovski, Sabiha Gökçen'de yakalandı

Sedat Peker'e yakınlığıyla bilinen Boban Tomovski isimli suç örgütü lideri, Sabiha Gökçen Havalimanı'nda yakalandı. Üsküp'te Peker ile sık sık toplantılar düzenleyen Tomovski'nin, Türkiye üzerinden Mısır'a gitmek üzere olduğu belirlendi.

Sedat Peker'e yakınlığıyla bilinen Boban Tomovski, Sabiha Gökçen'de yakalandı

Suç örgütü lideri Sedat Peker'e yönelik operasyonlar sürüyor.

Son olarak, Peker'e yakınlığıyla bilinen Boban Tomovski isimli suç örgütü lideri, Sabiha Gökçen Havalimanı'nda yakalandı.

Cumhuriyet'in aktardığı habere göre, Sedat Peker'in önceki durağı Makedonya'da birlikte hareket ettiği Boban Tomovski, Sabiha Gökçen Havalimanı'nda gözaltına alındı.

Üsküp'te Peker ile sık sık toplantılar düzenleyen uyuşturucu kaçakçısı olduğu belirtilen Tomovski'nin, Türkiye üzerinden Mısır'a gitmek üzere olduğu belirlendi.

sedat-peker-e-yakinligiyla-bilinen-boban-tomovski-sabiha-gokcen-de-yakalandi-883034-1.

Sosyal medya hesaplarında Peker ile birlikte birçok paylaşımı bulunan Tomovski'nin, Türkiye’ye çok sayıda giriş ve çıkış kaydı bulunduğu öğrenildi.

Peker hakkında başlatılan soruşturma kapsamında şüpheli olabileceği değerlendirilen Tomovski'nin adli işlemlerinin tamamlanmasının ardından deport işlemleri uygulanması amacıyla Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapılar Şube Müdürlüğü’ne teslim edildiği ifade edildi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol