birgün

15° AÇIK

Sedat Peker iddialarda bulunmuştu: Nadir Salifov cinayetinde 4 gözaltı

Suç örgütü lideri Nadir Salifov'un Antalya'da bir otelde öldürülmesiyle ilgili 4 ilde eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyonda 4 kişi gözaltına alındı.

GÜNCEL 02.07.2021 18:01
Sedat Peker iddialarda bulunmuştu: Nadir Salifov cinayetinde 4 gözaltı
Abone Ol google-news

Suç örgütü lideri "Lotu Quli" lakaplı Nadir Salifov'un Antalya'da bir otelde öldürülmesiyle ilgili düzenlenen operasyonda yabancı uyruklu 4 kişi gözaltına alındı.

Suç örgütü lideri Nadir Salifov, geçtiğimiz yıl Antalya'da bir otelde öldürüldü.

Salifov'un öldürülmesinin talimatını verdiği tespit edilen Namık Canıyev ve onunla birlikte hareket ettiği belirlenen yabancı uyruklu 4 şüpheliye yönelik İstanbul merkezli İzmir, Erzurum ve Kocaeli'de bugün eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Operasyonda N.A, C.K, E.A. ve M.Y. gözaltına alındı. Şüphelilerin Antalya'da bulunan oteldeki cinayet sonra kaçma görüntüsü ve operasyon anı görüntüleri de basın ile paylaşıldı.

Namık Caniyev'in yakalanmasına yönelik çalışmaların ise sürdüğü öğrenildi.

SEDAT PEKER'İN İDDİALARI

Sedat Peker 5. videosunda Nadir Salifovun, Türkiye'de gözaltına alınıp, polis cinayetine karıştığı için deport edildiğini belirtirken, "Organize şubede bu kişinin deport tutanağında polis katili olduğu yönünde yazı var mı? Ayrıca böyle bir evrak organize şubede var mı?" demişti.

Peker, Mehmet Ağar'ın Salifov'un gözaltına alınmasıyla ilgili iddialarda bulunduğu bölümde de "Mehmet Ağar kendi telefonundan ya da koruma polislerinin telefonundan dönemin İstanbul İl Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan'ı arayıp bu arkadaşı bırakın dedi mi? Sinyal ve baz kayıtlarının alınması gerekir, doğru olan o?" diye konuşmuştu.

Sedat Peker, savcıların soruşturmasını istediği konuya dair ayrıca "Nadir Salifov tekrardan Türkiye'ye giriş yapabilmiş mi? Giriş yapmışsa hangi birimin, hangi mahkemenin vermiş olduğu kararla Türkiye'ye gelebilmiş ve deportu kaldırılmış" sorularını yöneltmişti.

Kaynak: DHA, Gazete Duvar

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol