birgün

11° PARÇALI BULUTLU

Sedat Peker’in açıklamalarıyla gündeme gelen Mübariz Mansimov ile Hülya Avşar buluştu

Suç örgütü lideri Sedat Peker’in açıklamalarıyla gündeme gelen iş insanı Mübariz Mansimov, Ayvalık’ta Hülya Avşar ile buluştu.

GÜNCEL 18.07.2022 22:20
Sedat Peker’in açıklamalarıyla gündeme gelen Mübariz Mansimov ile Hülya Avşar buluştu
Abone Ol google-news

Sedat Peker’in açıklamalarıyla gündeme gelen iş insanı Mübariz Mansimov, Ayvalık’ta Hülya Avşar ile bir araya geldi.

Instagram hesabından paylaşım yapan Mansimov, Avşar ile paylaştığı fotoğrafa “Ayvalık’a uğrayıp can dostum Hülya Avşar’ı görmemek olmazdı” notunu düştü.

Sedat Peker geçen yıl yaptığı açıklamada, Türkiye’de iş yapan Azerbaycanlı Mübariz Mansimov’un mülklerine ‘çöküldüğünü’ söylemişti. Peker, Azerbaycanlı oligarklardan Anar Alizade, Mansimov’un en yakınındaki isimlerden eski İçişleri ve Adalet Bakanı Mehmet Ağar ile AKP Elazığ Milletvekili olan oğlu Tolga Ağar’ın Yalıkavak Marina’yı ele geçirdiklerini açıklamıştı.

Mansimov ise marinanın satışında dolandırılmasına neden olmakla suçladığı eski yöneticilerinin ifadesiyle ‘FETÖ’ davasında 5 yıl ceza almıştı. 2 Eylül 2021’de ise İsmail Saymaz’a verdiği söyleşide, ‘Pensilvanya’ya Ağar’ın isteği üzerine ve özel uçağıyla gittiğini… Ağar’a Ulus’taki evini bedelsiz verip kira almadığını… Marinadaki benzin istasyonunu Ağarlara armağan ettiğini… Tolga Ağar’ı yönetim kurulu üyesi olarak atadığını… Ağar, Aydın Yenipazar Cezaevi’nde tutukluyken her hafta ziyaret ettiğini… Cezaevinin tadilatını üstlendiğini… Cezaevi yakınına helikopter pisti yaptırdığını’ ifade etmişti.

sedat-peker-in-aciklamalariyla-gundeme-gelen-mubariz-mansimov-ile-hulya-avsar-bulustu-1041559-1.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol