Google Play Store
App Store

Suç örgütü lideri Sedat Peker'in yatırımcı Mine Tozlu Sineren'den rüşvet istediğini iddia ettiği Serkan Taranoğlu, AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından danışmanlık görevinden alındı.

Sedat Peker'in anlatımlarında adı geçiyordu: Erdoğan, Serkan Taranoğlu’nu görevden aldı

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın Sedat Peker'in iddialarında adı geçen danışmanı Serkan Taranoğlu'nu görevden aldığı öğrenildi.

Bloomberg'in haberine göre Erdoğan bu kararını AKP MKYK toplantısında açıkladı.

Bloomberg muhabiri Fırat Kozok "Cumhurbaşkanı Erdoğan, Serkan Taranoğlu’nu görevden aldığını partisinin bu akşamki MYK toplantısında üyelere açıkladı," paylaşımıyla haberi duyurdu.

Taranoğlu, Peker'in iddiaları ile Saraydan ayrılan ikinci isim. Peker'in iddialarında sık sık adı geçen Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu üyesi Korkmaz Karaca da bu hafta içerisinde görevlerinden istifa etmişti.

TARANOĞLU HAKKINDAKİ İDDİALAR

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Başkanı Ali Fuat Taşkesenlioğlu’nun, kendisine bir sorun nedeniyle başvuran Marka Yatırım Holding’in sahibi Mine Tozlu Sineren’i, AKP’li Zehra Taşkesenlioğlu’na yönlendirdiğini belirten Sedat Peker, Zehra Taşkesenlioğlu’nun da Mine Tozlu’yu Way Out adlı bir finansal danışmanlık şirketine yönlendirdiğini söylemişti. Burada danışmanlık adı altında 12 milyon TL “rüşvet” istediğini öne süren Peker, iddiasıyla beraber danışmanlık sözleşmesine dair belgeyi de paylaşmıştı. Mine Tozlu Sineren’in ödemeyi reddettiğini belirten Peker, daha sonra Cumhurbaşkanı Danışmanı Serkan Taranoğlu’nun, Mine Tozlu Sineren’e ulaşarak söz konusu danışmanlık şirketinde bir araya geldiklerini belirtmişti.