birgün

25° AÇIK

MEDYA 19.05.2021 12:24

Sedat Peker’in ifşasından birkaç saat önce Hadi Özışık: İspatla, yakanı bırakmayacağım

Hadi Özışık’ın, Sedat Peker’le aralarında geçen skandal telefon görüşmesinin ifşa olmasından birkaç saat önce yaptığı kayıt da sosyal medyanın gündemine geldi. CHP’li Özgür Özel’in, Soylu ile aracılık yaptığına dair iddiasına tepki gösteren Hadi Özışık, “Bunu ispatlamak zorundasın. Ben senin yakanı bırakmayacağım” demiş.

Sedat Peker’in ifşasından birkaç saat önce Hadi Özışık: İspatla, yakanı bırakmayacağım

İnternet Haber sitesinin sahibi Hadi Özışık’ın, Sedat Peker’in aralarındaki konuşmayı ifşa etmesinden birkaç saat önce yaptığı yayında, gündemdeki ‘aracılık’ suçlamasına sert ifadelerle yanıt verdiği ortaya çıktı.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in, Peker ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu arasında aracılık yaptığını ifade etmesi ardından Özışık, kendi Youtube kanalında yayınladığı videoda Özel’e sert ifadelerle yüklenmiş.

Cüneyt Özdemir’e yaptığı açıklamadaki “Ben böyle bir yapmışsam alçağım, namussuzum” ifadelerine benzer sözler sarf eden Özışık, Özel’e “Bunu ispatlamak zorundasın. Ben senin yakanı bırakmayacağım” ifadelerini kullanmış.

Özışık’ın, Peker’in ifşasından kısa bir süre önce çektiği videodaki ilgili bölüm şöyle:

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol