birgün

17° HAFİF YAĞMUR

GÜNCEL 19.01.2021 19:33

Sedat Peker, Kuzey Makedonya'dan sınır dışı edildi

Sedat Peker'in bir süre önce yerleştiği Kuzey Makedonya Cumhuriyeti'nden ikameti kötüye kullanım nedeniyle sınır dışı edildiği ortaya çıktı.

Sedat Peker, Kuzey Makedonya'dan sınır dışı edildi

Kuzey Makedonya Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı'nın resmi sitesinden yapılan açıklamaya göre; Reis Sedat Peker (49) ülkede kalış amacına aykırı davrandığı gerekçesiyle sınır dışı edildi.

Yeniçağ'ın haberine göre; sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalarla gündeme gelen Sedat Peker'in bir süre önce yerleştiği Kuzey Makedonya Cumhuriyeti'nden sınır dışı edildiği öğrenildi.

Ülkenin İçişleri Bakanlığı'na ait resmi sosyal medya hesabından yapılan açıklamada Peker'in sınır dışı edilmesine gerekçe olarak kısa süreli kalış amacına aykırı davranması ve belirlenen ikametgahını kötüye kullanımı gösterildi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, "18 Ocak 2021'de Kamu Güvenlik Bürosu polis memurları R.S.P.'yi tutukladı. (49), kısa süreli ikamet amacına aykırı ikamet edenler. Belirlenen ikametgah kötüye kullanımından sonra, kişi Kuzey Makedonya Cumhuriyeti topraklarından sınır dışı edildi." ifadeleri kullandıldı.

Bakanlığın sitesinden yapılan açıklama ve Türkçe çevirisi;

kuzey-makedonya-sedat-peker-i-sinir-disi-etti-831240-1.kuzey-makedonya-sedat-peker-i-sinir-disi-etti-831241-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol