birgün

9° PARÇALI BULUTLU

Sedat Peker seçim öncesi konuşmaya hazırlanıyor iddiası

Gazeteci İsmail Saymaz, video yayınlaması ve açıklama yapması engellenen suç örgütü elebaşı Sedat Peker'in seçime yakın bir süreçte konuşmaya hazırlandığını yazdı.

GÜNCEL 19.04.2022 09:57
Sedat Peker seçim öncesi konuşmaya hazırlanıyor iddiası
Abone Ol google-news

Birleşik Arap Emirlikleri'nin 'güvenlik' gerekçesiyle sosyal medya paylaşımlarına izin vermediği suç örgütü elebaşı Sedat Peker'in yeni açıklamalarda bulunmaya hazırlandığı öne sürüldü.

Halk TV yazarı İsmail Saymaz bugün yayımlanan yazısında, "Birleşik Arap Emirlikleri'nde yaşayan Sedat Peker ve ailesine sosyal medya kullanma kısıtlaması getirilmişti. Birkaç ay önce eşi Özge Peker ve oğlu Celalhan Peker'in Instagram ve Twitter kullanması için izin verildi. Sedat Peker için ise yasak esnetildi. Peker, video çekemese de Tweet atamasa da başkalarının paylaştığı tweetleri beğenebiliyor artık. Yani, Tweet aleminin deyimiyle 'like' edebiliyor. Bu arada Peker'in seçime yakın bir süreçte konuşmaya hazırlandığı söyleniyor" diye yazdı.

Öte yandan Alaattin Çakıcı'nın da Türkiye'den ayrıldığı ve Kanada üzerinden ABD'ye gittiği belirtiliyor.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol