Sedat Peker’in avukatı Ersan Barkın, Erdoğan’ı merkeze alan yolsuzluk gibi çeşitli iddialarda bulunan Yeşildağ ile Peker’in bağlantısı olmadığını belirtti.

Kaynak: Haber Merkezi
Sedat Peker’in avukatından Ali Yeşildağ açıklaması

Hakkında yakalama kararı bulunan organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in avukatı Ersan Barkın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eski koruması Hasan Yeşildağ’ın kardeşi Ali Yeşildağ’ın açıklamaları üzerine konuştu.

Ersan Barkın, Erdoğan’ı merkeze alan yolsuzluk ve çeşitli başka iddialarda bulunan Yeşildağ ile Peker’in bağlantısı olmadığını belirtti.

Twitter hesabından açıklamalarda bulunan Barkın, “Ali Yeşildağ adına açılmış olan Ali Yeşildağ hesabında, kendisini müvekkilim  Sedat Peker ile ilişkilendirilmeye çalışarak Muharrem İnce ya da başka konularda yapılan paylaşımlar, ahlaksızlıkta yeni bir aşamadır” dedi.

Barkın devamında, “Amaçlardan birinin de müvekkilimi, tecrit halini deldiği görüntüsü yaratarak, hukuki sıkıntıya sokmak olduğu kanaatindeyiz. Bu kalleşliktir. Sedat Peker'in, kendisi ya da başkası üzerinden bir paylaşım yapabilmesi, hukuku bilen herkesin artık net görebildiği biçimde, olanaklı değildir” diye belirtti.