birgün

18° AÇIK

Sedef Kabaş'ın tutuklanma gerekçesi: 'Kaçma ve saklanma ihtimalinin yüksek olması'

Gazeteci Sedef Kabaş'ın tutuklanma gerekçesi belli oldu. Kabaş'ın kaçma ve saklanma ihtimalinin yüksek olması ve adli kontrol hükümlerinin yetersiz kalacağı hususlarını göz önünde bulunduran hakimlik, "Cumhurbaşkanına hakaret" suçundan tutuklanmasına hükmetti.

GÜNCEL 23.01.2022 01:01
Sedef Kabaş'ın tutuklanma gerekçesi: 'Kaçma ve saklanma ihtimalinin yüksek olması'
Abone Ol google-news

Gazeteci Sedef Kabaş'ın tutuklanmasının gerekçesi ortaya çıktı. Kabaş, 'kaçma ve saklanma ihtimalinin yüksek olması' iddiasıyla 'Cumhurbaşkanına hakaret' suçundan tutuklandı.

Katıldığı televizyon programındaki konuşmalara ilişkin "Cumhurbaşkanına hakaret" suçundan başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan Sedef Kabaş, sevk edildiği nöbetçi hakimlikçe tutuklandı.

AA'nın aktardığına göre, Kabaş'ın üzerine atılı suçun vasıf ve mahiyeti, öngörülen cezanın alt ve üst sınırı dikkate alındığında, kaçma ve saklanma ihtimalinin yüksek olması ve adli kontrol hükümlerinin yetersiz kalacağı hususlarını göz önünde bulunduran hakimlik, Kabaş'ın "Cumhurbaşkanına hakaret" suçundan tutuklanmasına hükmetti.

İstanbul 10. Sulh Ceza Hakimliğine çıkarılan Kabaş, ifadesinde, "Sözün orijinali bir atasözüdür. Hatta sözün orijinalini de değiştirerek sarf ettim. Bundan da anlaşılacağı üzere hakaret etme gibi bir kastım yoktur. Kastetmek istediğim, toplumu kucaklayan, birleştirici bir üslup olması gerektiğidir. Bunu vurgulamak istedim. Atılı suçlamayı kabul etmiyorum. Serbest bırakılmayı talep ederim." dedi.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol