birgün

22° PARÇALI AZ BULUTLU

BİRGÜN EGE 11.06.2021 14:44

Seferihisar Belediyesi işçi borçlarını ödedi

DİSK Ege Bölge Temsilcisi Memiş Sarı, Seferihisar Belediyesi’nde hiçbir işçinin alacağının kalmadığını açıkladı.

Seferihisar Belediyesi işçi borçlarını ödedi

BİRGÜN EGE

Seferihisar Belediyesi’nin, personelin geçmişe yönelik maaşlarını da ödediği bildirildi. Konu ile ilgili açıklama yapan DİSK Ege Bölge Temsilcisi Memiş Sarı, “Uzun süren çalışmalar sonucu şube başkanımızın, yönetim kurulumuz ve temsilcilerimizin ve Seferihisar belediye başkanımızın yoğun çabalarıyla geçmişte biriken tüm işçi alacaklarına iki bayram arasına denk gelen zamanda ödemesi Seferihisar belediyesinde bulunan 350 üyemize bayram havası yaşatmıştır. Emekten yana bakış açısını değiştirmeyen ve yol arkadaşı olarak kabul ettiğimiz belediye başkanımıza sürece kattığı değerden dolayı teşekkür ederiz. Böylelikle Seferihisar belediyesinde hiçbir işçi alacağı kalmamış olup yeni toplu sözleşme sürecinde birliktelik korunarak daha güzel günlere yürüyeceğimizi ifade ediyor, herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

DİSK Genel-İş Sendikası İzmir 4 No’lu Şube Başkanı Aydın Tekin ise Seferihisar Belediyesi’nin mali sıkıntılarını hatırlatarak “İsmail Başkanla sürekli iletişim halindeyiz. Geçen iki yıllık süreçte örneğine az rastlanır bir çalışmaya şahit olduk. Neticede bu zorlu sürecin başarıyla atlatılmasına çok sevindik. İsmail Başkan’a şeffaf belediyeciliği için teşekkürü borç biliriz. Ne zaman görüşsek bizi hep samimiyetle ve doğrulukla cevapladı. Bu zorlu süreçte hiçbir personeli ayırmadan, bırakmadan korudu. Hepimize hayırlı olsun, alkışlar İsmail başkana” diye konuştu.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol