birgün

20° AZ BULUTLU

Seher Aslan Özkurt'u katleden Seyfetullah Söylemez kırmızı bültenle aranacak

Mersin'de 34 yaşındaki Seher Aslan Özkurt'a gece boyunca işkence ettikten sonra tabancayla vurarak öldüren, kadının çocuklarının da ellerini plastik kelepçeyle bağlayıp kaçan 41 yaşındaki katil Seyfetullah Söylemez için kırmızı bülten çıkartılacak.

KADIN 07.06.2022 18:11
Seher Aslan Özkurt'u katleden Seyfetullah Söylemez kırmızı bültenle aranacak
Abone Ol google-news

Mersin'de geçtiğimiz yıl ekim ayında evinde uğradığı işkencenin ardından silahla öldürülen Seher Aslan Özkurt'un katil zanlıları hakim karşısına çıktı. Mahkeme 2 şüphelinin de tutukluluk halinin devamına karar verirken, esas şüpheli olan Seyfetullah Söylemez için kırmızı bülten çıkarılmasını kararlaştırdı.

Mersin 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya, şüpheliler Barış Ş. ile Cevdet D., Seher Özkurt'un ailesi ve taraf avukatları katıldı.

Duruşmada konuşan anne İpek Aslan, “İdam varsa idam, yoksa müebbet istiyorum” dedi. Baba Abdullah Aslan ise sanıklardan şikayetçi olduğunu belirterek, en ağır cezayı almalarını istedi. Cerensu Aslan ise Barış Ş.’nin olay anında telefonunu elinden aldığını, bu nedenle kimseye haber veremediğini vurgulayarak, "Haber verebilseydim annem ölmeyecekti” diye konuştu.

Taraf avukatlarını da dinleyen mahkeme heyeti, 2 sanığın tutukluluk halinin devam etmesine karar verirken, esas şüpheli olan Seyfetullah Söylemez için kırmızı bülten çıkarılmasını kararlaştırıldı.

NE OLMUŞTU?

2 Ekim 2020 tarihinde sabah saatlerinde merkez Yenişehir ilçesi Batıkent Mahallesi Soydaş Sitesi'ne bir araçla gelen 3 kişiden silahlı olan Seyfetullah Söylemez, 34 yaşındaki Seher Aslan Özkurt'un oturduğu sitenin 10. katına çıktı.

Söylemez, kadının 2 çocuğunun ellerini plastik kelepçe ile bağlayıp, cep telefonlarını ve kadının altın yüzüğünü aldı. Söylemez, ardından da Özkurt'u darp etmeye başladı. Özkurt, kaçmak için apartmanın yangın merdivenine yöneldi. Kaçan kadının peşinden giden saldırgan, silahını art arda 5 el ateşleyerek Seher Aslan Özkurt'u öldürdü. Söylemez, daha sonra sitenin önünde bekleyen otomobile binerek kaçtı.

Görgü tanıklarının verdiği bilgiler ve çevredeki güvenlik kamerası görüntülerinden aracın plakasını belirleyen polis, şüphelilerin yakalanması için çalışma başlattı. Olaya karıştığı belirlenen otomobil bir süre sonra Adana'da durdurularak, içindeki Barış Ş. ve Cevdet D. gözaltına alındı. Olayla ilgili firari olan Seyfetullah Söylemez'in aranmasına devam ediliyor.

DHA-İHA

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol