birgün

15° AÇIK

BİRGÜN EGE 04.05.2021 11:40

'Şehir Efsanesi' 7 Mayıs’ta yayında

Polisiye dizi Şehir Efsanesi’nin, 7 Mayıs’ta YouTube üzerinden seyirciyle buluşacağı açıklandı.

'Şehir Efsanesi' 7 Mayıs’ta yayında

Nevzat Çağlar TÜFEKÇİ

Tiyatro alanında gösterdikleri başarılarla dikkatleri çeken ve bu alanda pek çok ödül kazanan Karya Tiyatro Atölyesi oyuncuları başta olmak üzere 166 mekânda 1000’den fazla oyucunun rol almasıyla çekimlerine yaklaşık bir yıl önce başlanılan ve eylül ayında çekimleri tamamlanan polisiye dizi Şehir Efsanesi’nin, 7 Mayıs’ta YouTube üzerinden seyirciyle buluşacağı açıklandı.

Dizinin yönetmenliğini Milaslı oyun yazarı ve oyuncu Dağlar Uygur yaptı. Dizide, kazara katil olan bir kişinin adalet arayışı anlatılıyor. Sanat yönetmenliğini Gamze Uygur’un, görüntü yönetmenliğini Selahattin Çelik’in yaptığı dizinin teknik kadrosunda 22 kişinin görev aldığı belirtildi.

Şehir Efsanesi, 7 Mayıs’ta YouTube Karya Yapım kanalında yayınlanacak. Dizinin müzikleri Yüce Akın, Ergin Can Turhan ve Ece Akın imzasını taşıyor. Ayrıca diziye rap şarkıları ile Yunus Emre Küçük ve Ömercan Öksüzoğlu eşlik ediyor. Dizide Haluk Levent, Tolga Çandar, Ercan- Gökhan Çağıran gibi isimlerin de şarkıları yer alıyor.

sehir-efsanesi-7-mayis-ta-yayinda-872028-1.

1. SEZON 8 BÖLÜM

Birinci sezonu 8 bölümden oluşan, her bölümü 45 ile 65 dakika arasında değişen dizinin oyuncu kadrosunda usta oyuncu Alp Öyken, Karya Tiyatro Atölyesi’nin deneyimli oyuncuları Orkun Tepeköylü, Özgür Kesken, Sabahattin Akan, Ersin Yeniceli, Dağlar Uygur, Selim Güllüce, Erdem Özkan, Gencay Güner, Kaptan Yavuz, Ahsen Akın, Eylem Güner, Cenk Turgay, Baharay Güder, Hatice Özkan ve birçok sürpriz isim yer alıyor. Polisiye türünde sürükleyici hikâyesi ile yayına girecek olan Şehir Efsanesi’nin, Youtube Karya Yapım kanalına abone olunarak izlenebileceği, Instagram ve Facebook hesaplarından da takip edilebileceği açıklandı.

Dizi hakkında bilgi veren Yönetmen Dağlar Uygur, “Dizimiz, kazara katil olan bir kişinin adalet arayışını anlatan polisiye bir dizi” diyerek şunları söyledi: “Çekim mekânı olarak, Milas’ın tarihi ve kültürel değerlerinin bulunduğu alanları kullandık. Çekimlerimiz Milas merkez olmak üzere Güllük, Ören, Bafa ve Selimiye gibi mahallelerimizde gerçekleştirildi. Dizide çok fazla mekân ve insan var. İzmir ve İstanbul’dan oyuncu arkadaşlarımız da çalışmamızda yer aldı. Set ekibimiz ise tamamen Milas’tan oluştu. Çekimler sırasında pandemi nedeniyle bazı zorluklar yaşadık ve bu nedenle çekimlerimiz biraz uzadı. Seyirciyi sürükleyecek bir diziye imza attığımızı düşünüyorum. Özellikle Milas halkını ve sanatseverleri, YouTube kanalımıza abone olarak dizimizin keyfini çıkarmalarını tavsiye ediyorum.”

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol