birgün

6° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 21.01.2021 18:28

Şehir hastanelerinde vurgun bitmiyor: Şirket, cihazları da devlete aldırmaya çalışmış

CHP Milletvekili Ünsal, “Kayseri Şehir Hastanesi’ni yapan şirket, kendi alması gereken cihazları da devlete aldırmaya çalışıyor” dedi. Ünsal, “16 kalem cihaz için açılan ihale şimdilik iptal edildi ama bu işin takipçisiyim” İfadelerini kullandı.

Şehir hastanelerinde vurgun bitmiyor: Şirket, cihazları da devlete aldırmaya çalışmış

Haber Merkezi

CHP Ankara Milletvekili Dr. Servet Ünsal, çok sayıda usulsüzlükle gündeme gelen şehir hastaneleriyle ilgili dikkat çeken bir iddiayı dile getirdi.

Şehir hastaneleri için yapılan sözleşmelerde ilgili firmaların cihaz ve ekipmanları da alacaklarına dair maddeler olduğunu belirten Ünsal, Kayseri Şehir Hastanesi’nde bu maddeye uyulmadığını dile getirdi.

İHALE DE DÜZENLENMİŞ

CHP’li Ünsal, Kayseri Şehir Hastanesi’ni yapan şirketin kendi alması gereken tıbbi cihaz ve ekipmanları, Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü’ne aldırmaya çalıştığını söyleyerek söz konusu malzemeler için ihale yaptırıldığını kaydetti.

'ŞU AN İÇİN İPTAL EDİLDİ'

Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü’ne 8 Kısım ve 16 Kalem malzeme alımı için yaptırılan ihalenin belgelerinin elinde olduğunu ve ihalenin şu an için iptal edildiğini belirten CHP Milletvekili Servet Ünsal, “Yetkilileri uyarıyorum. Bu usulsüzlüğünüze, bu yolsuzluğunuza, bu talanınıza izin vermeyeceğim. Bu işin takipçisiyim” İfadelerini kullandı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol