birgün

22° HAFİF YAĞMUR

Sel felaketi sonrası kaybolan 16 kişi hala bulunamadı

Kastamonu’da meydana gelen sel felaketi sonrasında 82 kişinin cansız bedenine ulaşılırken, enkaz kaldırma ve temizlik çalışmalarıyla hem de kayıp ihbarı yapılan 16 kişinin aranmasına devam ediliyor.

GÜNCEL 26.08.2021 15:54
Sel felaketi sonrası kaybolan 16 kişi hala bulunamadı
Abone Ol google-news

Batı Karadeniz bölgesinde 11 Ağustos tarihinde yaşanan sel felaketi Kastamonu’nun Azdavay, İnebolu, Şenpazar, Küre, Abana, Çatalzeytin, Bozkurt, Küre ve Pınarbaşı ilçelerinde büyük hasara yol açtı. Bu ilçelerde birçok bina ve iş yeri zarar gördü. Kastamonu genelinde hayatını kaybedenlerin sayısı 71’e yükselirken, Sinop’ta 10, Bartın’da da 1 olmak üzere toplam 82 kişi yaşamını yitirdi. Sel afetinden en çok zarar gören Bozkurt ilçesinde 10, Sinop’un Ayancık ilçesinde de 6 kayıp ihbarı yapılan yurttaşı arama çalışmaları ise devam ediyor.

Ekipler, sel afetinde Bozkurt ilçesinde bin 600’dan fazla aracın hasar gördüğü ve bu araçların yaklaşık 400’den fazlasının Ezine Çayı üzerinden Karadeniz’e sürüklendiği bölgede arama faaliyetlerini sürdürüyor.

sel-felaketi-sonrasi-kaybolan-16-kisi-hala-bulunamadi-914674-1.

Karadan arama çalışmaları devam ederken Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri de Karadeniz’de arama faaliyetlerini sürdürüyor. Bartın’dan Ordu’ya kadar Sahil Güvenlik Komutanlığına bağlı ekipler, Karadeniz üzerinden özellikle kıyı bölgelerinde kayıp yurttaşlara ait bir iz bulabilmek için arama faaliyetlerine devam ediyor.

sel-felaketi-sonrasi-kaybolan-16-kisi-hala-bulunamadi-914675-1.

Bu kapsamda Kastamonu İl Jandarma Komutanlığı Arama Kurtarma Köpek Unsuru ile Kayseri, Kastamonu, İzmir, İstanbul, Ankara İl Jandarma Komutanlıkları Arama Kurtarma Kadavra Köpek Unsurları, JAKEM Komutanlığı Arama Kurtarma Köpek Unsurları, Jandarma Özel Asayiş Komutanlığı Sualtı Arama Kurtarma Timi ile 2 adet Sualtı Arama Kurtarma Kadavra Köpek Unsurları, Kastamonu İl Jandarma Komutanlığı Jandarma Arama Kurtarma Timi, farklı illerden gelen kadavra ve köpek arama unsurları ekipleri katıldı.

İHA

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol