Selahattin Demirtaş: AKP’ye oy verin, kesin içeridesiniz

11.12.2018 11:52 GÜNCEL

Sosyal paylaşım sitesi Twitter'da açıklamalarda bulunan HDP'nin tutuklu eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, tutuklanmak isteyenler için AKP'ye oy vermeleri tavsiyesinde bulundu.

Selahattin Demirtaş'ın sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, " 2023’e kadar tam 228 adet yeni cezaevi yapılıyormuş. Ay hadi inşallah, hepiniz bir şekilde girersiniz içeri. Giremeseniz de umudunuzu kaybetmeyin, önümüzde yerel seçimler var. AKP’ye oy verin, kesin içeridesiniz" ifadelerine yer verildi.Demirtaş, AİHM'in "tahliye edilmeli" kararının ardından tutukluluğuna son verilmemesine göndermede bulunularak, şunları kaydetti

"Biz milletvekili olmamıza rağmen içeri girene kadar canımız çıktı. Geçen gün AİHM’den "derhal orayı tahliye edin" diye tebligat aldık, neyse ki Hükümet araya girip tahliyeye engel oldu. Allah muhafaza, az kalsın dışarıyı boyluyorduk.

Sonra Saray’ın adaleti, adalet sarayından bize hızlı bir şekilde devre mülk bir tapu ayarladı, 4 yıl 8 aylığına da olsa yerimizi garantiledik. Bu devirde gemisini kurtaran kaptan kardeşim. Hiçbir şey yapmıyorsunuz, sonra da "Vay efendim bizi niye içeri atmıyorlar?"

AKP'YE OY VERİN, KESİN İÇERİDESİNİZ

Ama çok da karamsar olmayın, 2023’e kadar tam 228 adet yeni cezaevi yapılıyormuş. Ay hadi inşallah, hepiniz bir şekilde girersiniz içeri. Giremeseniz de umudunuzu kaybetmeyin, önümüzde yerel seçimler var. AKP’ye oy verin, kesin içeridesiniz."