birgün

17° PARÇALI AZ BULUTLU

GÜNCEL 12.07.2021 13:45

Selahattin Demirtaş'tan 'aşı olun' çağrısı: Söylentilere inanmayın, bilime güvenin

Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş aşı çağrısında bulundu. Demirtaş, "Bazı şehirlerimizde aşı olma oranı çok düşükmüş. Aşı olmaktan endişe duyan tüm halkımızdan özel ricamdır, așınızı mutlaka yaptırın. Söylentilere inanmayın, bilime güvenin" diye yazdı.

Selahattin Demirtaş'tan 'aşı olun' çağrısı: Söylentilere inanmayın, bilime güvenin

Edirne F Tipi Cezaevi’nde tutuklu olan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, aşılama oranının düşük olduğu Doğu ve Güneydoğu’daki yurttaşlara seslenerek "Aşı olmaktan endişe duyan tüm halkımızdan özel ricamdır; așınızı mutlaka yaptırın. Söylentilere inanmayın, bilime güvenin" dedi.

HDP'nin cezaevindeki eski eş genel başkanı Selahattin Demirtaş, Doğu ve Güneydoğu’daki aşılama oranının istenen düzeyde olmaması nedeniyle bu illerde yaşayan yurttaşlara aşı çağrısı yaptı.

Demirtaş'ın, avukatı aracılığıyla sosyal medya hesabından yaptığı çağrı şöyle:

"Özellikle bazı şehirlerimizde aşı olma oranı çok düşükmüş. Aşı olmaktan endişe duyan tüm halkımızdan özel ricamdır; așınızı mutlaka yaptırın. Söylentilere inanmayın, bilime güvenin."

Fotoğraf: MA

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol