Eski Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Selçuk Mızraklı, kendisi için "Terör örgütü üyesi olduğu için, PKK üyesi olduğu için hapiste yatan" ifadelerini kullanan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya verdiği yanıtta, "Seninle yargı önünde hesaplaşacağız" dedi.

Selçuk Mızraklı'dan Soylu'ya yanıt: Yargı önünde hesaplaşacağız

Görevden alınarak yerine kayyum atanan, ardından da tutuklanan eski Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Adnan Selçuk Mızraklı, kendisini hedef alan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya tepki gösterdi. Mızraklı, "İçişleri Bakanı; adımı sakın unutma! Seninle yargı önünde hesaplaşacağız" dedi.

Süleyman Soylu, dün İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne yönelik (İBB) 'terör' soruşturmasına ilişkin yaptığı açıklamada eski Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Selçuk Mızraklı'yı hedef aldı.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na yüklendiği açıklamasında Soylu, "Avrupa parlamentolarında, bizatihi bu kişiler, bugün basın toplantısı yapan kişi ve onun genel başkanı dahil olmak üzere kayyum atadığımız için, bir belediyenin terörle irtibat ve iltisakını tespit ettiğimiz için, Anayasa ve kanunların bize verdiği yetkiyi kullandığımız için eleştirildik. Bunlar arzu ediyor ki, terör örgütü üyesi olduğu için, PKK üyesi olduğu için hapiste yatan eski Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Selçuk Mızraklı ve onun gibilere dokunulmasın, istediklerini yapsınlar, PKK'ya, KCK'ya hepsine istedikleri şekilde hizmet edebilsinler. Eğer bugün ülkemizde PKK/KCK terör örgütü hareket etme kabiliyeti bulamıyorsa Türkiye Cumhuriyeti devletinin ortaya koyduğu bu irade sayesinde, Anayasa ve kanunların kendisine verdiği yetkiyi tam anlamıyla kullandığı için bunu sağlıyor" ifadelerini kullandı.

Selçuk Mızraklı, kişisel sosyal medya hesabı Twitter'dan Süleyman Soylu'ya yanıt verdi.

Soylu için "Beni anmışsın. İleride daha çok anacaksın" diyen Mızraklı, "Hakkımdaki bütün soruşturmalar takipsizlikle sonuçlandı. Siyasi rehine olduğum dosyayı da Yargıtay bozdu" ifadelerini kullandı.

Mızraklı, paylaşımında, "İçişleri Bakanı; adımı sakın unutma! Seninle yargı önünde hesaplaşacağız…" dedi.