birgün

10° AÇIK

SİYASET 09.02.2021 15:43

Selçuk Özdağ: Akşener'in MHP Genel Başkanı olmaması için birileri müdahil oldu

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, MHP Genel Başkanı olmaması için birilerinin müdahil olduğunu, kendisinin de buna şahit olduğunu kaydetti.

Selçuk Özdağ: Akşener'in MHP Genel Başkanı olmaması için birileri müdahil oldu

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, "Akşener'in MHP Genel Başkanı olmaması için birileri müdahil oldu, beni de buna müdahil olmam için davet ettiler" dedi.

Karar TV yazarları Elif Çakır ve Yıldıray Oğur'un sorularını yanıtlayan Özdağ, Meral Akşener’in Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı olmaması için birilerinin müdahil olduğunu, kendisinin de buna şahit olduğunu söyledi.

Özdağ, şunları söyledi:

"Bazıları müdahil oldular. Sayın Akşener'in MHP genel başkanı olmaması için birileri müdahil oldu. Bunlara şahidim, güçleri yeten, müdahil olabilecek kişiler. Beni de buna müdahil olmam için davet ettiler. Ben katılmadım. O zaman AK Parti'de genel başkan yardımcısıydım. Böyle şeylere girmem, dedim."

ÖZDAĞ’A SALDIRI GİRİŞİMİ

Özdağ maruz bırakıldığı saldıya ilişkin de "Bu şahısların isimleri olduğu halde, Emniyet bu isimleri 12-13 gün boyunca yakalamadı. Sadece bir kişiyi yakaladı. 12-13 gün boyunca Emniyet, bunları yakalamadı. Yakalayamadı değil, yakalamadı. Kamera kayıtları bir yere kadar var, ondan sonrası yok" dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin açıklamalarına da tepki gösteren Özdağ, "Bu olayla alakamız yok dediler ama hemen ardından başsavcı vekili tehdit edildi. MHP'li milletvekilleri ve Ülkü Ocakları'nın bazı mensupları tarafından. Hiçbir zaman kurumları suçlamam ama suçların şahsiliği ilkesi vardır. Eğer o suçlara göz yumuyor ve gereğini yapmıyorsanız, siz de o suça ortaksınız demektir. Sonra da Sayın Bahçeli, 'Bu kişi, evine kamera koydurmuş, kendini dövdürmüş. Bu bilindik numaralar' dedi. Peki, nereden biliyorsunuz bu bilindik numaraları? Geçen seneden bugüne kadar 14 gazeteciye saldırı yapıldı, hepsinin ortak özelliği Devlet Bey'i eleştirmek. Devlet Bey'i eleştiren her gazeteciye bu muamele yapıldı. 10-15 kişi saldırdılar, arkadan saldırdılar aynı bana yapılan gibi. Bunlar 21. yüzyılda çok ayıplı işler." diye konuştu.

‘BENİMLE İLGİLİ BİR İTİBAR SUİKASTİ YAPMAK İSTEDİLER’

Özdağ, "Ve ardından savcı tehdit edildi, Adalet Bakanı savcının hukukunu korumadı. Hakimler ve Savcılar Kurulu da savcılarının hukukunu korumadı. Sonra Sayın Cumhurbaşkanı bu konuda duyarlılık göstermedi. Bu sefer benimle ilgili bir itibar suikasti yapmak istediler. Onlara şunu söyledim: 'Elinizde bilgi, mahkeme kaydı, şikâyet varsa açıklamazsanız, namertsiniz" şeklinde konuştu.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol