birgün

2° HAFİF KAR DUŞU

EKONOMİ 05.11.2021 10:02

Selvi: Asgari ücretin 3 bin 500 ya da 3 bin 600 lira olmasının üzerinde duruluyor

Hürriyet'in yandaş kalemlerinden Abdulkadir Selvi, asgari ücret tartışmalarına ilişkin yazısında, "Beklentinin bu kadar yükseltilmesi doğru değil" dedi. Selvi, "Önümüzdeki yıl için asgari ücretin net olarak 3 bin 500 ya da 3 bin 600 lira olmasının üzerinde duruluyor" iddiasında bulundu.

Selvi: Asgari ücretin 3 bin 500 ya da 3 bin 600 lira olmasının üzerinde duruluyor

Hürriyet gazetesi'nin AKP'ye yakınlığıyla bilinen yazarı Abdulkadir Selvi, asgari ücretin net olarak 3 bin 500 ya da 3 bin 600 lira olmasının üzerinde durulduğunu öne sürdü.

Selvi, bugünkü yazısında, dar gelirli yurttaşların ekonomik sıkıntıyı daha derinden hissettiğini söyledi.

"Rakamlar havada uçuşuyor" diyen Selvi, "Öyle yüksek rakamlar söyleniyor ki asgari ücret ne kadar yükseltilirse yükseltilsin kimseyi tatmin etmeyecek. Beklentinin bu kadar yükseltilmesi doğru değil" ifadelerini kullandı.

Asgari ücretin yükseltilmesi yönünde çalışma yapıldığını belirten Selvi, "Asgari ücret net olarak 2 bin 825 TL. Önümüzdeki yıl için asgari ücretin net olarak 3 bin 500 ya da 3 bin 600 lira olmasının üzerinde duruluyor" dedi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol