Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın MYK'yi acil toplamasının iki ihtimali olduğunu yazdı. Selvi, "Erdoğan’ın seçim gündemiyle MYK’yı toplamasının da bir anlamı olması lazım. İki ihtimal var: 1- Erdoğan nabız yokluyor, 2- Seçim hazırlıklarına önceden başladı."

Selvi: Erdoğan’ın seçim gündemiyle MYK’yi toplamasının iki ihtimali var
Fotoğraf: AA

AKP'ye yakınlığıyla bilinen Hürriyet gazetesi yazarı Abulkadir Selvi, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın geçen hafta MYK'yi acil toplamasının erken seçim tartışmalarını hareketlendirmesini yorumladı.

Selvi bugün yayımlanan "Erdoğan’ın seçim hazırlığı" başlıklı yazısında, "Hem Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hem Bahçeli’nin, 'Erken seçim yok. Seçimler zamanında yapılacak' açıklamalarından sonra erken seçim iddiasında bulunmak doğru değil. Ama Erdoğan’ın seçim gündemiyle MYK’yı toplamasının da bir anlamı olması lazım. İki ihtimal var" ifadelerini kullandı.

Selvi şöyle devam etti:

"1- Erdoğan nabız yokluyor.

2- Seçim hazırlıklarına önceden başladı.

AK Parti kulislerinden edindiğim izlenim, erken seçim olmadığı yönünde. Ha muhalefeti dağınık görüp baskın basanındır der, seçime giderse orasını bilemem. Ama yeni çıkan seçim yasasını uygulamak istiyorlar. En fazla 14 Mayıs’ta erkene çekilmiş bir seçim olabilir deniliyor. Üniversite sınavları, LGS, Kurban Bayramı derken yoğun bir haziran ayı bizi bekliyor. Bu yoğunluğun içine seçimleri sokmamak için belki 1 ay önceye çekilebilir deniliyor. Erdoğan bazı tarihleri sever. 12 Eylül’de referanduma gitmiştik. Demokrat Parti’nin tek başına iktidar olduğu 14 Mayıs düşünülebilir."