birgün

8° AÇIK

Selvi, Kılıçdaroğlu’nun masasına gelen raporu yazdı: "Ekonomide kara bir tablo çiziliyormuş"

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, bugünkü yazısında CHP lideri Kılıçdaroğlu’na seçimlerden sonra ekonominin durumuyla ilgili bir rapor sunulduğunu ileri sürdü. Selvi, "Türkiye’nin dış borçlarını ödeyemeyeceği ve konkordato ilan edeceği savunuluyormuş" ifadelerini kullandı.

GÜNCEL 01.09.2022 10:23
Selvi, Kılıçdaroğlu’nun masasına gelen raporu yazdı:  "Ekonomide kara bir tablo çiziliyormuş"
Abone Ol google-news

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na Türkiye'nin ekonomideki geleceğine ilişkin bir rapor sunulduğunu yazdı.

Selvi, "Kılıçdaroğlu’na sunulan rapor ve erken seçim ihtimali" başlıklı bugünkü yazısında, raporda "İktidarın bıraktığı enkaz nedeniyle yeni yönetim ekonomide başarısız olma tehlikesi ile karşı karşıya" denildiğini iddia etti.

Selvi'nin aktardığına göre, iktidarın seçimleri kazanmak için kamu kaynaklarını seferber edeceğine dikkat çekilen raporda, "Hatta bu durumda memurların ve emeklilerin maaşlarının da ödenmesinin zor olduğu anlatılıyormuş" ifadeleri yer aldı.

Selvi’nin yazısının ilgili bölümü şöyle:

"Kulislerden edindiğim bilgiye göre Kılıçdaroğlu’na ekonomiyle ilgili bir rapor sunulmuş. Rapor Kılıçdaroğlu’nun güvendiği isim ya da isimler tarafından hazırlandığı için çok etkilenmiş. Raporun önemli bir özelliği seçimlerden sonra ekonominin durumuna ilişkinmiş. Kılıçdaroğlu, seçimleri kazanıp cumhurbaşkanı olacağına kendini inandırdığı için raporu ciddiye almış.

Raporda iktidarın seçimleri kazanmak için kamu kaynaklarını seferber edeceği yer alıyormuş. Seçimlerden sonraya ilişkin olarak ekonomide kara bir tablo çiziliyormuş. Seçimlerden sonra Türkiye’nin dış borçlarını ödeyemeyeceği ve konkordato ilan edeceği savunuluyormuş.

“İktidarın bıraktığı enkaz nedeniyle yeni yönetim ekonomide başarısız olma tehlikesi ile karşı karşıya” deniliyormuş.

Hatta bu durumda memurların ve emeklilerin maaşlarının da ödenmesinin zor olduğu anlatılıyormuş.

Raporda, dış borçlarını ödeyemeyip konkordato ilan etmemesi için yabancı bankaların Türkiye’ye kredi açması öneriliyormuş.

Kılıçdaroğlu şimdiden yabancı bankaların nabzını yoklamaya başlamış deniliyor."

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol