birgün

13° AÇIK

GÜNCEL 10.07.2020 21:57

Semiha Yıldırım’a sosyal medyadan hakaret ettiği belirtilen Levent Özeren tutuklandı

Semiha Yıldırım ile ilgili hakaret içerikli ifadeler kullanan İYİ Partili Levent Özeren çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Semiha Yıldırım’a sosyal medyadan hakaret ettiği belirtilen Levent Özeren tutuklandı

Sosyal medya hesabından Semiha Yıldırım ile ilgili hakaret içerikli ifadeler kullandığı belirtilen İYİ Partili Levent Özeren’in çıkarıldığı mahkemece tutuklandığı bildirildi.

Polis ekipleri Özeren'i Osmangazi ilçesi Çırpan Mahallesi'ndeki evinde gözaltına aldı. Emniyette ifadesi alınan Özeren adliyeye sevk edildi. Mahkemede hakim karşısına çıkan Özeren, "Cumhurbaşkanına Hakaret ve Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrik" suçlarından ayrı ayrı tutuklandı.

NE OLMUŞTU?

Levent Özeren, 2015 yılında sosyal medyadan AKP İzmir Milletvekili Binali Yıldırım ile evli olan Semiha yıldırım için, “Sakın acile gitme, tedavi olmadan ölür görenler. ‘Etik değil’ diyene bak, böyle başa böyle tarak!” ifadelerini kullanmıştı. Sosyal medyada eleştirilen Özeren, daha sonra paylaşımını kaldırmıştı.

semiha-yildirim-a-sosyal-medyadan-hakaret-ettigi-belirtilen-levent-ozeren-tutuklandi-755187-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız