birgün

10° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 19.10.2020 19:49

Sendikalara yönelik saldırılara karşı emekliler bir arada

İktidarın sendikaları yargı yoluyla kapatmak üzere harekete geçmesinin üzerine İstanbul'da emekliler bir araya gelerek mücadele yollarını tartıştı

Sendikalara yönelik saldırılara karşı emekliler bir arada

Ankara Valiliği'nin Ankara İş Mahkemesi'nde sendika kuruluşunda eksiklikler olduğu iddiasıyla açtığı dava sonucu Tüm Emekliler Sendikası (Tüm Emekli Sen) kapatıldı.

Hükümetin emeklileri iyice kıskaca almak için sendikaları yargı yoluyla kapatmak üzere harekete geçmesinin üzerine Kartal, Maltepe ve Kadıköy ‘de yaşayan emekliler bir araya gelerek mücadele yollarını tartıştı.

Pandemi koşullarına uygun olarak Mattepe’de toplanan DİSK Emekli-Sen ve TÜM Emekli- Sen üyeleri, birlikte mücadelenin ilk işaretini Maltepe’den verdiler.

Toplantı sonrası yapılan açıklamada İstanbul’un çeşitli bölgelerinde toplantılar yapılarak, mücadeleyi ülke geneline yayacakları belirtildi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız