birgün

22° AÇIK

Senegal'de hastanede yangın: 11 bebek yaşamını yitirdi

Senegal'de bir hastanede çıkan yangında 11 bebeğin hayatını kaybettiği bildirildi. Olaya ilişkin itfaiye veya bölge yetkililerinden henüz bir açıklama gelmedi.

DÜNYA 26.05.2022 07:47
Senegal'de hastanede yangın: 11 bebek yaşamını yitirdi Fotoğraf: AA
Abone Ol google-news

Senegal'de bir hastanede çıkan yangında 11 bebeğin hayatını kaybettiği bildirildi.

Reuters'da yer alan habere göre; Senegal Devlet Başkanı Macky Sall, bugün yaptığı açıklamada, başkent Dakar'ın yaklaşık 120 kilometre doğusundaki Tivaouane kasabasında bulunan bir bölge hastanesinin yenidoğan bölümünde çıkan yangında 11 bebeğin öldüğünü duyurdu.

Başkan Sall, "Tivaouane'deki Mame Abdou Aziz Sy Dabakh hastanesinin neonatoloji bölümünde çıkan yangında 11 yeni doğan bebeğin ölümünü acı ve şaşkınlıkla öğrendim. Annelerine ve ailelerine en derin taziyelerimi iletiyorum” dedi.

Olaya ilişkin itfaiye veya bölge yetkililerinden henüz bir açıklama gelmedi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol