birgün

16° AÇIK

Şenol Güneş'ten Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yiğit Bulut'a sert tepki

Türkiye A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Şenol Güneş, isim vermeden Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yiğit Bulut’un açıklamalarına tepki gösterdi. Güneş, "Ahlak değerlerimizi sıfırlamayalım. Ben bir şey mi çalmışım? Ama sen yapmış olabilirsin. Kimin ne aldığı, ne verdiği belli" dedi.

GÜNCEL 23.11.2020 15:21
Şenol Güneş'ten Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yiğit Bulut'a sert tepki
Abone Ol google-news

Türkiye A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Şenol Güneş, gazete, televizyon ve ajansların spor müdürleri ve temsilcileri ile çevrimiçi toplantıda bir araya geldi.

Türkiye’nin Macaristan’a 2-0 yenilerek C Grubu’na düştüğü maç sonrası AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Başdanışmanı Yiğit Bulut’un yaptığı paylaşıma, isim vermeden yanıt veren Güneş, “Türkiye ekonomisinin tepesindeki adam, konuşuyor. Ekonomiyi batırmış, bana paradan bahsediyor. Sen git ekonomiyi düzelt” ifadelerini kullandı.

Sözcü'nün aktardığı habere göre, maaşı hakkında haksız bir algı yapıldığını söyleyen Şenol Güneş, tepkisini şöyle sürdürdü:

“Ay-yıldızdan bahsediyor. Vatandan, milletten bahsediyor. Vergiden, asgari ücretten bahsediyor. Ayıp denen bir şey var. Böyle algı mı olur? Bu milli takıma yapılan en büyük haksızlık. Ben çalmadım ki bir şey? Benim maaşım belli, gidin merak ediyorsanız sorun. Bir haber yapmışlar, her yere dağıtmışlar gidiyor. Ben çalışıyorum, çalıştığımın da karşılığını alıyorum. Beni kimse paspas yapamaz."

"Bir başkasına çalışmadığı dönemde ‘Anlaşması var, para hakkıdır’ diyorsun. Ben çalışıyorum, aldığım paranın dışında bir parayla itham ediliyorum" diyen Güneş, "Türkiye’de kimse avroyla para kazanmıyor. Çok ayıp… Bu konuşulmaz bile… Ben bunu savunmak zorunda kaldığım için üzülüyorum" ifadelerini kullandı.

Güneş, açıklamasına şöyle devam etti:

"Senin de ülkeye yıllarca verdiğin zararı biliyorum. Ama benim görevim seni suçlamak değil. Senin ekonomide yaptığın hataları ben söyleyemem sana… Sen kendin söyle… İtiraf et… Demagoji yapıyorsun, nasılsa maç var, ben de gündem olayım diye konuşuyorsun. Bu nedir? Tozu dumana katıp, oradan geçiniyorsun. Ahlak değerlerimizi sıfırlamayalım. Ben bir şey mi çalmışım? Ama sen yapmış olabilirsin. Kimin ne aldığı, ne verdiği belli…”

YİĞİT BULUT'UN PAYLAŞIMLARI

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yiğit Bulut, Macaristan maçının ardından yaptığı paylaşımda, Türkiye A Milli Takımını eleştirmişti.

Yiğit Bulut, paylaşımında şu ifadeleri kullanmıştı:

“Milyonluk transferler yaşanan şımarık hayatlar vergisi kaçırılan transfer paraları vatandaşın cebinden çıkan milyarlık borçlar ve silinen faizler futbol hariç her şeyle ilgilenen milyonlar ödenen şımarık federasyon ve üyeleri ve ortada milli takım diye dolaşan mahalle takımı. Büyük Türk Milleti'nin şanlı bayrağını üzerinde taşıdığınız o üniforma hiçbirinize yakışmıyor!! Çıkarın o üniformayı!! Futbol federasyonu bu ülkeye, bu bayrağa, büyük Türk Milleti'ne yakışmıyor!!”

senol-gunes-ten-cumhurbaskani-basdanismani-yigit-bulut-a-cok-sert-tepki-808341-1.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol