birgün

24° PARÇALI AZ BULUTLU

Şenyaşar ailesi adalet nöbetini yeniden adliye merdivenlerine taşıdı

Şenyaşar ailesinin Urfa Adliyesi önünde 9 Mart’ta başlattığı adalet nöbeti 239’uncu gününe girdi.

GÜNCEL 02.11.2021 12:03
Şenyaşar ailesi adalet nöbetini yeniden adliye merdivenlerine taşıdı
Abone Ol google-news

AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının saldırısı sonucu eşini ve iki oğlunu kaybeden Emine Şenyaşar ve oğlu Ferit Şenyaşar, Adalet nöbetlerini 239'uncu günde sürdürüyor.

Mezopotamya Ajansı'nın haberine göre; Urfa'nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018 tarihinde AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız'ın koruma ve yakınlarının saldırısı sonucu eşi ve iki oğlunu kaybeden Emine Şenyaşar ile saldırıdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın, Urfa Adliyesi önünde 9 Mart’ta başlattığı adalet nöbeti 239’uncu gününe girdi. Suruç ilçesinden 42 kilometre yol alarak “Şenyaşar Ailesi Adalet Köşesi” olarak adlandırılan alana gelen anne ve oğlu, bugün nöbetlerini yeniden adliye binasının merdivenlerine taşıdı. Aileye avukatları Serhat Kurt eşlik etti.

"BU ADLİYE ADALET BAKANLIĞINA BAĞLI DEĞİL Mİ?"

Nöbete başladıkları 9 Mart'ta Urfa Adliyesi merdivenlerine oturan anne ve oğlu nöbetin 5'inci gününde polis zoruyla adliye binasının dışında bulunan beton bariyerlerin dışına çıkarılmıştı. Aradan geçen 234 günde adaletin sağlanamaması nedeniyle yeniden adliye binasının merdivenlerine oturduklarını belirten Ferit Şenyaşar, "Adalet Bakanı, 'Binayı adliye yapan asılı tabela değildir. İçinde adaletin nasıl temiz ve hızlı işlediğidir' diyor. Bu adliye bakanlığa bağlı değil mi? Bu annenin çocukları ve eşi katledildi, 8 aydır bu binanın önünde oturuyor. Neden adalet yerini bulmuyor? Siyasi kararlar alınıyor. Bir an önce adalet yerini bulsun" diye konuştu.

Polisler, ailenin nöbet eylemini görüntülemek isteyen MA muhabirini "Adliye ve çevresinde çekim yapmak yasak" diyerek adliye bahçesinden çıkarırken, anne ve oğlunun merdivenlerdeki nöbeti sürüyor.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol