birgün

24° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 31.07.2021 09:27

Şenyaşar ailesinin adalet nöbeti 144'üncü gününde: Zulmeden savcılar tatilde biz nöbete devam ediyoruz

Şenyaşar ailesinin adalet nöbeti 144'üncü gününde: Zulmeden savcılar tatilde biz nöbete devam ediyoruz

Haber Merkezi

Adli tatil olmasına rağmen Urfa Adliyesi önünde, 45 dereceyi bulan sıcakta “Adalet” nöbeti sürdüren Ferit Şenyaşar, “Savcılar tatilde, biz burada adalet nöbetindeyiz. Adaletin mesaisi, tatili olmaz” dedi.

AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının saldırısı sonucu eşi ve iki oğlunu yitiren Emine Şenyaşar ile saldırıdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın Urfa Adliyesi önünde “adalet” talebi ile başlattığı nöbet eylemi 144’üncü gününde devam etti.

Anne Emine Şenyaşar, Elazığ Cezaevi’nde 3 yıldan fazladır tek kişilik hücrede tutulan oğlu Fadıl Şenyaşar’ın kapalı görüşüne gittiği için Ferit Şenyaşar, tek başına adliye binası önüne geldi. 31 Ağustos’a kadar sürecek adli tatil dönemine dikkati çeken Şenyaşar, “Adalet mücadelemiz 144’üncü gününde. Urfa Adliyesi önünde adalet mücadelemiz devam ediyor. Yargı yoluyla zulüm eden savcılar tatilde, biz burada adalet nöbetindeyiz. Devleti ayakta tutan temel adalettir. Adaletin mesaisi, tatili olmaz. Bizim gibi mağduriyet yaşayan milyonlarca insan var. Adalet, hukuk istiyoruz” diye konuştu.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol