Adalet arayışına devam eden Şenyaşar ailesi, zamlardan dolayı nöbet yerine minübüsle gidip gelmek zorunda kaldıklarını belirterek, “Her şey adaletli bir Türkiye için” mesajı paylaştı.

Şenyaşar ailesinin Adalet Nöbeti devam ediyor: "Her şey adaletli bir Türkiye için"

Urfa'nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018’de AKP Urfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınları tarafından eşi ve iki oğlu katledilen Emine Şenyaşar ile katliamdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın, Urfa Adliyesi önünde 9 Mart 2021 tarihinde başlattığı Adalet Nöbeti 476’ncı gününde devam ediyor.

Anne Emine Şenyaşar’ın rahatsızlığı sebebiyle gelemediği nöbeti oğlu Ferit Şenyaşar sürdürdü.

Sabahın erken saatlerinde Suruç’ta bulunan evlerinden adliye önüne gelerek “Şenyaşar ailesi adalet köşesi” olarak anılan alanda nöbeti başlatan Ferit Şenyaşar, adliyeye yolu düşenlere dava hakkında bilgi veriyor.

Aile sanal medya hesabından Urfa Valisi Salih Ayhan ve Adalet Bakanlığı'nı etiketleyerek “9 Mart'ta nöbet yerimize 100 TL yakıt alarak 3 sefer gidip geliyorduk. Bugün 100 TL yakıtla nöbet yerimize ulaşamıyoruz. Biz de çareyi minibüste bulduk. Her şey adil bir yaşam için. Her şey adaletli bir Türkiye için” mesajı paylaştı.