Şenyaşar davasında iki tahliye

Haber Merkezi

Şenyaşar ailesine yönelik hastanede yapılan katliam dosyasında "delilleri karatmaktan" tutuklanan Müslüm Yıldız ve İbrahim Halil Şimşek’in tahliye edildiği belirtildi. Urfa'nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018 tarihinde AKP Urfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınları tarafından eşi ve iki oğlu katledilen Emine Şenyaşar ile saldırılardan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın, Urfa Adliyesi önünde 9 Mart 2021’de başlattığı Adalet Nöbeti eylemi 581’inci gününe girdi. Anne ve oğlu sabah saatlerinde adliye binası önünde bulunan ve bir haftadır polisler tarafından demir bloklar ile ablukaya alınan “Şenyaşar ailesi adalet köşesi” önüne gelerek nöbeti başlattı. Ferit Şenyaşar, polislerin kurduğu demir bariyerlere “Adalet” yazılı kağıtlar astı.

4 KİŞİ TUTUKLANMIŞTI

Şenyaşar ailesinin 14 Haziran 2021 tarihinde maruz kaldığı katliamlar, aynı gün ve devamı olmasına rağmen iş yeri ve hastane olarak ikiye ayrılmıştı. Gizliliğin devam ettiği hastane dosyasında 4 yıl aradan sonra kamuoyu baskısı sonucu AKP’li İbrahim Halil Yıldız’ın ağabeyi Celal Yıldız’ın da aralarında olduğu 4 kişi tutuklanmıştı.

MA'da yer alan habere göre; 2 Nisan 2021’de tutuklanan iki kişinin serbest bırakıldığı öğrenildi. AKP’li Yıldız’ın yeğeni Osman Şah Yıldız, sosyal medya hesabından "delilleri karartmaktan" tutuklanan Müslüm Yıldız ve İbrahim Halil Şimşek’in tahliye edildiğini yazdı.

Polis bariyerleri önünde davada iki kişinin tahliye edilmesine dair konuşan Ferit Şenyaşar, "Burada üstünlerin hukuku uygulanıyor. Kardeşim 4 yılı aşkındır tek kişilik hücrede. En son 4 kişi tutuklandı ama iki kişinin serbest kaldığı iddia ediliyor. Bu iki kişi neye dayanarak bırakıldı? Biri çıkıp bunu bize açıklasın. Bu düzen değiştiğinde davanın üstünü kapatmak isteyenler hesap verecek” dedi.