birgün

15° AÇIK

Serdar Sandal’dan İlçe Milli Eğitim Müdürü’ne tepki: Atatürk demek zorunuza mı gidiyor!

İzmir’de Bayraklı Kaymakamlığı ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün düzenlediği 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin yıldönümü etkinliğinde Mustafa Kemal Atatürk’ün adı bile geçmedi. Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, İlçe Milli Eğitim Müdürü Şuayip Üner’e “Atatürk demek zorunuza mı gidiyor” diyerek tepki gösterdi.

BİRGÜN EGE 17.03.2023 15:11
Serdar Sandal’dan İlçe Milli Eğitim Müdürü’ne tepki: Atatürk demek zorunuza mı gidiyor!
Abone Ol google-news

BirGün EGE

18 Mart Çanakkale Zaferi’nin yıldönümü kapsamında İzmir’in Bayraklı ilçesinde kaymakamlık ve ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü anma etkinliği düzenledi.

İlçe müftülüğünün salonunda yapılan anmada Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün adı anılmadı. Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, İlçe Milli Eğitim Müdürü Şuayip Üner'e tepki gösterdi.

18 Mart Çanakkale Zaferi’nin yıldönümü kapsamında Bayraklı’da gerçekleşen anma etkinliğinde Belediye Başkanı Serdar Sandal ile İlçe Milli Eğitim Müdürü Şuayip Üner arasında “Atatürk” gerginliği yaşandı.

Sandal, anma töreni sonrası karşılaştığı Üner’e “Neden Atatürk diyemiyorsunuz? Atatürk demek zorunuza mı gidiyor? Çanakkale’yi doğru anlatmak lazım. Dünyanın içinde olduğu durumu anlatmak lazım, Birinci Dünya Savaşı’nı anlatmak lazım. Bu ülkenin ne halden ne hale geldiğini, milli mücadeleye katılanları anlatmak lazım. Çanakkale’nin bu ülkenin harcı olduğunu anlatmak lazım. Ama biz sıkıştırıyoruz bir salona olup bitiyor. Bizim meydanlarımız yok mu? Oralarda yapalım bu törenleri” dedi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol