Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın, istifa edip etmeyeceği şeklindeki bir soruya, "Bu konu da dahil birçok konu gündemimizde. Yarın belli olacak" yanıtını verdi.

Sergen Yalçın'dan istifa sorusuna yanıt

Giresunspor’a sahasında 4-0 mağlup olan Beşiktaş’ta Teknik Direktör Sergen Yalçın maçın ardından konuştu. Yarın Başkan Ahmet Nur Çebi ile görüşeceğini ve gündemde istifa da dahil olmak üzere birçok seçenek olduğunu söyleyen Yalçın, takımın durumunu ne yaptılarsa düzeltemediklerinin de altını çizdi.

Süper Lig’in 14. haftasında Giresunspor’a sahasında 4-0 mağlup olan Beşiktaş’ta Teknik Direktör Sergen Yalçın maçın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu. İlk olarak oyunla ilgili konuşan ve mücadeleyi değerlendiren Yalçın, “Oyunla ilgili şunu söyleyeyim, bugün çok fazla konuşulacak bir oyun olduğunu düşünmüyorum. Tamamen kader kısmetle ilgili bir geceydi bizim için. Çok acayip şeyler oldu. Yediğimiz goller, sakatlıklar, maçın yönetimi, VAR sistemi, çok ters yakalandığımız bir gece oldu" dedi.

"Yeni bir başlangıç yapmak istiyorduk ama bu şartlarda yapmamız biraz zor" diyen Yalçın, şöyle devam etti: "Hakemlerle ilgili çok fazla konuşmadım ama özellikle VAR sisteminin devreye girmesi, verilen penaltı, Necip’in gördüğü kırmızı kart öncesinde Josef’e yapılan faul var. VAR’ın bizim aleyhimize olan pozisyonlarda anında devreye girmesi, lehimize olan pozisyonlarda devreye girmemesi enteresan. Televizyonda yayıncı kuruluş tarafından gösterilmeyen görüntüler var. İstediğimiz zaman “Bu görüntüleri sildik” diyorlar. Silerler tabii. Bugün 10 dakikada VAR devreye girdi ve koskoca bir camiayı çökertti. Bunları bahane olarak söylemek istemiyorum ama içimde kalmasın. Türk futbolu adına üzgünüm."

"SORUM"LULUK BENİM"

Bu düşüşleri daha önce de yaşadık ama bu biraz uzun oldu. Büyük camialarda bunun altından kalkmak da zor oluyor" diye konuşan Yalçın, "Toparlamaya çalışıyoruz ama bunu beceremedik. Burada bir sorumluluk varsa, bu sorumluluk benimdir. Taraftarımızın inanılmaz desteğiyle buraya geldik ve bugüne kadar inanılmaz bir destek verdiler. Onlara teşekkür ediyorum. Onların beklentilerini karşılayamadık ama burası Beşiktaş. Her zaman düştüğü yerden kalkmasını bilir. Oyuncuların psikolojisi çok aşağıya düştü. Çok acayip goller yiyoruz, hiç beklemediğimiz şeyler oluyor. Başımıza gelmedik kalmadı. O yüzden üzgünüz. Ben ekibim ve oyuncularım adına taraftarımızdan özür diliyorum bu durum için” ifadelerini kullandı.

"TARAFTARIN TEPKİSİ KADAR DOĞAL BİR ŞEY OLAMAZ"

Taraftar tepkisine de değinen Yalçın, “Taraftarların oyunculara verdiği tepki kadar doğal bir şey olamaz. Başarıda nasıl ödül alıyorsanız başarısızlık kısmında da o protestoya maruz kalırsınız. Biz de zamanında oynadığımızda çok protesto edildik. İyi gittiğimizde de el üstünde tutulduk. Futbol oynayan herkes hisseder bunu” diye konuştu.

"ÇOK FAZLA ZARAR VERMEK İSTEMİYORUM"

Oyuncuların kendisine karşı bilerek oynamadığı yönündeki soruyu yanıtlayan Yalçın, “Asla öyle bir düşünce içine giremem. Doğal olarak sorumlu benim. Yöneten benim. Geçen sene 2 kupa aldığımızda sorumlu nasıl bensem, bugün de sorumlu benim. Bu camia bizim camiamız. Kendi adıma çok da fazla zarar vermek istemiyorum. Gidişatımız iyi değil. Yarın başkanla oturup durum değerlendirmesi yapacağız. Bu gidişat iyi bir gidişat değil. Futbol böyle. Kimi zaman iyi gidersiniz, bazen sevinir bazen üzülürsünüz. Yarın başkanla oturup durum değerlendirmesi yapacağız” dedi.

İSTİFA AÇIKLAMASI

İstifa edip etmeyeceği hakkında da konuşan Yalçın, “Bu konu da dahil birçok konu gündemimizde. Yarın belli olacak” diye konuştu. Ümraniye’de yalnız bırakıldığı yönündeki haberlerle ilgili konuşan Yalçın, “Ümraniye’de asla yalnız kalmadık. Yöneticiler her gün orada. Ceyhun Kazancı, Emre Kocadağ her zaman bizimle, başkan da zaman zaman geliyor. İşler kötü gittiğinde büyük camialarda bunlar konuşuyor. ‘Hoca yalnız bırakılıyor, hocanın konsantrasyonu yok, antrenmana gelmiyor’ derler. Geçen sene de hoca tesise kaçta geliyor diyorlar. Sanki ben banka memuruyum. Bir iş yapıyoruz başarısızız. Bu kadar” diyerek sözlerini tamamladı.