birgün

29° AÇIK

Sergen Yalçın: Dortmund karşısında agresif oynamalıyız

Borussia Dortmund maçı öncesi düzenlediği basın toplantısında konuşan Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın, "Ciddi sorunlar yaşasakta önemli dersler çıkardık. Şampiyonlar Ligi'nin bize kattığı en önemli husus, tecrübedir" dedi.

SPOR 06.12.2021 20:21
Sergen Yalçın: Dortmund karşısında agresif oynamalıyız
Abone Ol google-news

Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın, "Şampiyonlar Ligi'nin bize kattığı en önemli husus, tecrübedir" dedi.

Sergen Yalçın, UEFA Şampiyonlar Ligi C grubunda yarın oynayacakları Borussia Dortmund maçı öncesi düzenlediği basın toplantısında Almanya'dan en az beraberlik ya da bir galibiyet almayı planladıklarını belirtti.

Yalçın, şampiyonlar ligine Türkiye takımlarının ne zaman direkt gideceğini bilemeyeceğini bunun puan durumuyla ilgili olduğunu belirterek, "Ciddi sorunlar yaşasakta önemli dersler çıkardık. Şampiyonlar Ligi'nin bize kattığı en önemli husus, tecrübedir" diye konuştu.

Genel bir Şampiyonlar Ligi değerlendirmesi de yapan Yalçın, "İyi olacağını düşündüğümüz bir turnuvaya katıldık. Bu seviyenin en üst turnuvası. Bizim için çok sağlıklı geçmedi. Farklı düşüncelerimiz vardı, bundan daha iyisini yapabilirdik diye düşünüyorduk. Sakatlıklar, yaşadığımız sorunlar, farklı farklı kadrolarla oynadığımız maçlar bizi sıkıntılı bir sürece attı" ifadelerini kullandı.

Geçen sezon bittiğinde geniş bir kadro kurduklarını dile getiren Yalçın, "Her kulvarda mücadele edebiliriz diye düşünürken, fazla sayıda yaşadığımız sakatlıklar planlarımızı bozdu" değerlendirmesinde bulundu.

Oyuncu Can Bozdoğan da Dortmund'un zor bir takım olduğunu belirterek, "Dortmund karşısında agresif oynamalıyız. İyi bir oyun oynayabiliriz" dedi.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol