birgün

29° AÇIK

SİYASET 16.07.2020 19:52

'Serik'teki rüşvet iddiası araştırılsın' önergesi AKP ve MHP'nin oylarıyla reddedildi!

CHP'li Rafet Zeybek’in AKP’li Serik Belediyesi’ndeki “500 bin liralık rüşvet” iddiasının araştırılması için Meclis’e verdiği önerge AKP’li ve MHP’li vekillerin oylarıyla reddedildi

'Serik'teki rüşvet iddiası araştırılsın' önergesi AKP ve MHP'nin oylarıyla reddedildi!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Antalya Milletvekili Rafet Zeybek, AKP’li Serik Belediyesi’nde '500 bin liralık rüşvet' iddiasının araştırılması için Meclis’e önerge verdi. Önerge AKP’li ve MHP’li vekillerin oylarıyla reddedildi.

ANKA'nın aktardığı habere göre önergeyle ilgili Meclis Genel Kurulu’nda konuşan CHP'li Zeybek, ‘olayın örtbas edilmeye çalışıldığını’ belirterek, “2 ay 11 gün olmuş hiçbir yetkili açıklamada bulunmuyor. Herkes suspus, ama ortada bir gerçek var ki, Serik Belediyesi 500 bin liralık bir rüşvet almış” dedi.

serik-teki-rusvet-iddiasi-arastirilsin-onergesi-akp-ve-mhp-nin-oylariyla-reddedildi-757557-1.

Bakanların isimlerinin de olaya karıştığını belirten Zeybek, 2013 yılında 4 bakan hakkında gelen fezlekeleri de hatırlatarak şunları söyledi:

“Özellikle Dışişleri Bakanı ve Turizm Bakanı’na çağrıda bulunuyorum; bu rüşveti alan kişiyi derhal açıklayın, yoksa bu rüşvet suçunun ortağı olursunuz, rüşveti gizlemek kamu görevlisi için suçtur. Kamu görevlisi resen soruşturulması gereken bir suçu tespit edip bildirmiyorsa suç işliyor demektir. Bunu bugün örtbas etmeye çalışanlar suç işliyorlar. Buna meclisin izin vermemesi gerekiyor. 2013 yılında dört bakanın rüşvet olayı meşrulaştırıldı, şimdi de iki bakanın bildiği rüşvet olayı meşrulaştırılmaya çalışılıyor. Bu ülkede birazcık adalet dağıtalım, yargıyı işletelim.”

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız