birgün

32° AÇIK

ÇALIŞMA YAŞAMI 21.06.2021 12:08

SES Antalya: Bakan, 'Güvenin' dediği güce katkısı olan aile sağlığı çalışanlarını görmüyor

SES Antalya Şube Eş Başkanı Dr. Kaan Taşer, "Gurur duyulan devasa şehir hastanelerinden daha fazla aşı yapan ve aşılamada rekorlar kıran teşekkür edilen sağlık çalışanları arasında Aile Sağlığı Çalışanları yok, görünmüyoruz" dedi.

SES Antalya: Bakan, 'Güvenin' dediği güce katkısı olan aile sağlığı çalışanlarını görmüyor

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Antalya Şube Eş Başkanı Dr. Kaan Taşer, pandemi döneminde Aile Sağlığı Merkezi çalışanlarının sorunlarına ve aşı konusunda yaşanan sorunlara dikkat çekti.

Taşer; “Pandemi döneminde Aile sağlığı merkezi çalışanlarının sorunlarını ve Birinci basamağın görmezden gelinmesi hem bizleri hem vatandaşları mağdur etmektedir" dedi.

"Sayın Bakan o 'Güvenin' dediği güce kimlerin katkı koyduğunu bile maalesef görmüyor yada görmek istemiyor" diyen Taşer, "Gurur duyulan devasa şehir hastanelerinden daha fazla aşı yapan ve aşılamada rekorlar kıran teşekkür edilen sağlık çalışanları arasında Aile Sağlığı Çalışanları yok, görünmüyoruz” ifadelerine yer verdi.

Aile sağlığı merkezlerinde her türlü eksikliğe rağmen, özveriyle tüm yurttaşları aşılamaya çalıştıklarını belirten Taşer, "Aynı duyarlılığı sağlık sistemini yönetenlerden göremiyoruz" dedi.

Dr. Kaan Taşer sözlerini şöyle sürdürdü:

“Alt yapıyı kurmadan, aşı temini ve lojistik desteği sağlamadan, özellikle Aile sağlığı merkezlerinin mekan, malzeme ve personel sorunlarını gidermeden, geniş mekanlarda Randevusuz Aşı Merkezleri oluşturmadan günübirlik alınan kararlarla böyle aşılama olmaz! aşılama birinci basamak sağlık emekçilerinin cansiperane çabalarıyla rekorlar kırmaktadır.

Aşı olmak isteyen vatandaşlara, aşı yapmaya istekli bizlere rağmen geçen hafta çalışmayan AŞILA sistemi yüzünden aşılama sekteye uğradı. Antalya'da ve ülkenin her yerinde Aile Sağlığı Çalışanları ile vatandaşlarla karşı karşıya bırakıldı, şiddete adeta davetiye çıkarıldı. Özveriyle aşı yapmak isteyen Aile Sağlığı Çalışanları hiç olmadıkları kadar yoruldu. Gurur duyulan aşı rekorlarında bu emeği, katkıyı kimse yok sayamaz!"

Vaka sayılarının düşmesi ve yaz ayları aşıların tamamlanması için önemli bir fırsat sunmaktadır diyen Dr. Kaan Taşer, “Bu değerli fırsatı kaçırmamalıyız. Eğer bu işin üstesinden birlikte geleceksek rehberimiz BİLİM ve şeffaf bilgi olmalıdır. Bizler yılmadan salgınla mücadeleye ve topluma aşı seferberliği için çağrıda bulunmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol