birgün

22° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 25.05.2021 09:11

SES'e operasyon: Çok sayıda kişi gözaltına alındı

SES Eş Genel Başkanı Selma Atabey’in de aralarında bulunduğu çok sayıda SES üyesi gözaltına alındı.

SES'e operasyon: Çok sayıda kişi gözaltına alındı

Sağlık ve Sosyal Hizmmekçileri Sendikası’nın (SES) Eş Genel Başkanı Selma Atabey’in de bulunduğu çok sayıda SES üye ve eski yöneticisi sabah saatlerinde evlerine yapılan operasyonlarla gözaltına alındı. Gözaltına alınanlara yönelik operasyonun gerekçesi henüz öğrenilemedi.

'MÜCADELEMİZİ GÖZALTI VE BASKILARLA ENGELLEYEMEYECEKLER'

Konuya ilişkin SES'in sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Eş Genel Başkanımız Selma Atabey, bir önceki dönem Eş Başkanımız Gönül Erden ve bir önceki dönem MYK Üyemiz Fikret Çalağan, eski genel başkanlarımızdan Bedriye Yorgun, eski MYK Üyemiz Belkıs Yurtsever, Ankara Şube eski yöneticilerimizden Rona Temelli, Erdal Turan ve Ramazan Taş bu sabah saatlerinde evlerinden gözaltına alındılar. Sendikal hak ve özgürlükler mücadelesi ile sağlık hakkı mücadelemizi gözaltı ve baskılarla engelleyemeyecekler."

Gazete Karınca'da yer alan bilgiye göre gözaltına alınanlar Terörle Mücadele (TEM) Şubesine götürüldü. SES eski Eş Genel Başkanı Gönül Erden Tunceli'de, SES eski MYK Üyesi Fikret Çalağan İstanbul'da, Rona Temelli ise Van'da gözaltına alındı. Ankara dışında gözaltına alınan sendikacıların da Ankara'ya götürülmesi bekleniyor.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol