birgün

13° AÇIK

Seslendirme sanatçısı Sungun Babacan hayatını kaybetti

Türkiye'nin önemli seslendirme sanatçılarından Sungun Babacan, hayata veda etti. 64 yaşında hayatını kaybeden Babacan, dünyaca ünlü birçok aktöre sesiyle hayat vermişti.

GÜNCEL 06.08.2022 12:21
Seslendirme sanatçısı Sungun Babacan hayatını kaybetti
Abone Ol google-news

Seslendirme sanatçısı Sungun Babacan yaşamını yitirdi. 64 yaşında hayatını kaybeden Babacan, Türkiye'nin önemli seslendirme sanatçıları arasındaydı.

Seslendirme Kadroları isimli sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, "Yılların usta ismi Sungun Babacan’ı kaybetmenin derin üzüntüsü içerisindeyiz. Başımız Sağolsun" ifadelerine yer verildi.

Babacan bir süredir rahatsızlığı nedeniyle tedavi görüyordu.

Tom Hanks, John Travolta, Brad Pitt, Tom Cruise, Alec Baldwin, Jean-Claude Van Damme, Nicolas Cage, Sean Penn, Andy Garcia, Bruce Willis, Kevin Costner, Mel Gibson Babacan'ın sesiyle hayat verdiği öktörler arasında.

SUNGUN BABACAN KİMDİR?

Babacan, Hacettepe Üniversitesi İşletme Fakültesi’nin ardından meslek yaşamına TRT’de başladı. 1980’li yılların ortalarında TRT’de Cumartesiden Cumartesiye adlı programın sunuculuğunu yaptı.

Birçok sinema filmi ve dizide dünyaca ünlü sanatçıları seslendirdi. Babacan uzun yıllar çeviri ve sesledirme yönetmenliği de yaptı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol