birgün

19° AÇIK

DÜNYA 04.12.2019 14:29

Sevgililerine 'düello' yaptıran kadın, ‘cinayeti tasarlama’ suçuyla yargılanıyor

İngiltere'de 35 yaşındaki Asta Juskauskiene isimli bir kadın, iki sevgilisine ‘düello’ yaptırdı. Kadın, taraflardan birinin yaşamını yitirmesi üzerine ‘cinayeti tasarlama’ suçuyla yargılanıyor

Sevgililerine 'düello' yaptıran kadın, ‘cinayeti tasarlama’ suçuyla yargılanıyor

İngiltere’de Kingston Ceza Mahkemesi’nde görülen ‘modern zaman düellosu’ davasına yansıyan bilgilere göre 35 yaşındaki sosyal hizmet çalışanı Asta Juskauskiene, Litvanya’da cezaevinde bulunan 25 yaşındaki Mantas Kvedaras ile internet üzerinden tanıştı.

Sputnik'te yer alan habere göre; Asta, bunun üzerine 42 yaşındaki Giedruis Juskauskas ile olan evliliğini bitirdi. Ancak Giedruis, Asta ile olan kızlarına ekonomik destek sunmaya devam etti, hatta bunu Mantas mayıs ayında cezaevinden salındıktan sonra da sürdürdü.

İki adamın genç kadını paylaşamaması üzerine Asta, iki sevgilisinin ölümüne dövüşerek konuyu çözümlemesine karar verdi ve Stratford’da bir düello düzenledi.

Boynundan ve vücudunun çeşitli yerlerinden 35 bıçak darbesi aldığı belirtilen Giedruis Juskauskas, kan kaybından yaşamını yitirdi. Bunun üzerine Mantas Kvedaras, 17 Haziran’da Giedruis’i öldürdüğünü itiraf etti.

Savcılık Asta Juskauskiene’nin, sevgilisinin eski kocasına karşı şiddet içeren bir eylemde bulunabileceğini bildiğini belirterek, genç kadının manipülatif davrandığını savundu.

Olayı ‘modern zaman düellosu’ diye niteleyen Savcı Hugh Davies, “Bu giderek şiddetlenen bir yumruk kavgası değil, kaçınılmaz son olan ölümle biten bıçakla işlenmiş öldürücü bir saldırıydı” dedi.

Mahkemede ayrıca, Asta’nın olaydan sonra Mantas’ı sakladığı, telefonundaki mesajları sildiği ve polis sorgusu sırasında defalarca yalan söylediği de ortaya çıktı. Ayrıca Asta’nın Mantas’tan önce aynı cezaevindeki Andrius Semionovas adlı başka bir mahkûmla da ilişki kurduğu ancak adamın İngiltere’ye alınmaması üzerine şahsen görüşemedikleri ve ‘rotayı Mantas’a çevirdiği’ öne sürüldü.

Genç kadın, kendisine yöneltilen ‘cinayeti tasarlama’ ve ‘adaleti engelleme’ suçlamalarını reddetti, dava ise devam ediyor.

cukurda-defineci-avi-540867-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız