birgün

26° PARÇALI AZ BULUTLU

Sevilay Yılman, Bakan Nebati krizi sonrası geri dönüyor

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ile gerçekleştirdiği sohbeti izinsiz aktardığı iddiası üzerine çıkan krizin ardından bir daha hiçbir yazısı yayımlanmayan Habertürk yazarı Sevilay Yılman, beş ay sonra yazılarına devam edeceğini açıkladı.

MEDYA 16.05.2022 10:20
Sevilay Yılman, Bakan Nebati krizi sonrası geri dönüyor
Abone Ol google-news

13 Aralık tarihinde Hazine ve Maliye bakanı Nureddin Nebati ile yaptığı sohbeti izinsiz olarak köşesine taşıdığı iddia edilen ve yazılarına ara veren Habertürk yazarı Sevilay Yılman, 5 ay sonra yeniden Habertürk’e döndü.

Habertük yazarı Sevilay Yılman, "Burası Haftasonu" programına çıkarak 16 Mayıs itibarıyla köşesinde yazmaya devam edeceğini söyledi.

"Uzun bir aradan sonra tekrar beraberiz. Siz güzel kalpli okurlarımın; 'Hoş geldin yeniden aramıza' dediğini varsayıyor ve 'Hoş bulduk dostlar' diyerek başlıyorum yazıma" ifadesini kullanan Yılman, şöyle devam etti:

"Tabii bu arada; 'Ne oldu da ne yaşandı da bu kadar ara verdin yazılarına, ekranlara, sosyal medya kullanmaya?' mealindeki soruları cevaplandırmama yönelik bir beklentiniz olduğunu da biliyorum. Ancak sevgili okurlarım… Bunları konuşmanın ne bana ne de size faydası var! 'Şu oldu, bu oldu' deyip geçmiş bitmiş gündemin içinde debelenmek yerine; 'Gelin önümüze bakalım' derim. Çünkü eğer bu kalem, bu memlekete, bu topluma bir fayda sağlayacak ise bu andan sonrasına odaklanması bence daha hayırlı olur"

Yılman, söz konusu iddialara ilişkin herhangi bir açıklama yapmadı.

NE OLMUŞTU?

Sevilay Yılman'ın, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ile göreve geldikten sonra yaptığı ve Habertürk'te yayımlanan söyleşisi günlerce konuşulmuş, krize neden olmuştu.

Bakan Nebati’nin Yılman'a verdiği demeçte yer alan, "Karamsar tablo çizenler var. Hiçbir şekilde bize inanmayanlar. Onlara diyorum ki; Sen maaş alıyorsun. En fazla neyini kaybedersin? Enflasyonun altında ezilirsin. Ama ben bütün varlığımı kaybederim bu iş düzelmezse eğer..." ifadeleri tepki toplamıştı.

Yılman'ın köşe komşusu Fatih Altaylı da, söz konusu söyleşinin aslında bir röportaj olmadığını, Yılman ile Nebati arasında geçen dostane bir konuşma olduğunu iddia etmiş, Bakan'ın izni alınmadan yayımlandığını ileri sürmüştü.

Altaylı, "Anladık ki, aslında bu bir röportaj değil, samimi bir sohbet, bir teşekkür telefonu içinde yapılan bir hasbıhal, bir dostane konuşma imiş. Yani aslında yazılmamak kaydıyla yapılmış. Bu durum belirtildiği halde yayınlandıysa bence ayıp edilmiş. 'Güven' talebinde bulunan Bakan’a haksızlık olmuş" ifadelerine yer vermişti.

Yılmanı eleştiren Altaylı'nın, 'görüşmenin kayıt dışı olmasına rağmen yayımlandığını' söylediği köşe yazısındaki ilgili bölüm, gazetenin internet sitesinden kaldırılmıştı.

Sessizliğe gömülen Sevilay Yılman, en son Twitter hesabından 7 Ocak günü paylaşım yapmış, oğlunun ve kendisinin Covid-19'a yakalandığı haberini vermişti.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol