birgün

15° HAFİF YAĞMUR

Seyhan Belediye Başkanı Akay’a iftarda yumurta atıldı

Adana'nın Seyhan ilçesine bağlı Dağlıoğlu Mahallesi’nde belediyenin verdiği toplu iftar yemeğine katılan CHP'li Seyhan Belediyesi Başkanı Akif Kemal Akay, altı kişilik bir grup yumurta attı.

GÜNCEL 22.04.2022 07:50
Seyhan Belediye Başkanı Akay’a iftarda yumurta atıldı
Abone Ol google-news

Seyhan'da belediyenin düzenlediği iftar programı sırasında bir grup, Belediye Başkanı CHP'li Akif Kemal Akay'a yumurta attı. Olay sonrası yayınladığı videoyla açıklama yapan Başkan Akay, önemli bir durum olmadığını belirtti.

DHA'nın haberine göre Merkez Seyhan ilçesi Dağlıoğlu Mahallesi’nde Seyhan Belediyesi’nin düzenlediği toplu iftar programı Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay ve yaklaşık bin kişinin katılımıyla başladı. İddiaya göre, yemek sırasında bir grup Başkan Akay’a yaklaşarak ona yumurta fırlattı. Olayı gerçekleştiren grup, belediye başkanının korumaları ve iftara katılan mahalleli tarafından durduruldu. Protesto sonrası üzerini değiştiren Başkan Akay, geri dönerek iftar yemeğine devam etti.

‘YAPANLAR KAÇMAK ZORUNDA KALDI’

Olay sonrası yayınladığı videoyla açıklama yapan Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, gün aşırı yaptıkları iftar programında tatsız bir olay yaşandığını belirtti. Yaptıkları hizmetlerden rahatsız olan bazı kişilerin kendilerine az hizmet yapıldığını iddia ederek bu olayı gerçekleştirdiklerini kaydeden Akay, "Olayın tamamı bu. Ondan sonra bin kişiyi aşan mahalle halkıyla yemeğimize devam ettik. Herkes bu olayı fazlasıyla protesto etti. Yapanlar da kaçmak zorunda kaldı. Bunlar siyasetin veya toplumsal yapıların bir parçası maalesef. Olmasa daha iyi olur. Hiçbir sıkıntımız yok. Hizmet etmeye devam edeceğiz. Bu süreçte hizmetlerimizden rahatsız olanlar, başka hesaplar yapanlar elbette olacak. Kimse bizi bu yoldan döndürme şansına da hakkına da sahip değil" diye konuştu.

Öte yandan AKP Sözcüsü Ömer Çelik ise sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada söz konusu olayı kınayarak, "Adana Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay’a geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Taciz ve kaba kuvvet bir çözüm yöntemi değildir. Kaba kuvveti asla mazur görmeyiz” ifadelerini kullandı.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol