birgün

14° SİSLİ

GÜNEY 24.12.2020 16:09

Seyhan Belediyesi'nden Aladağ'daki yurt yangınında çocuklarını kaybeden ailelere destek

Seyhan Belediyesi'nden Aladağ'daki yurt yangınında çocuklarını kaybeden ailelere destek

YAKUP DURMUŞ / ADANA

Seyhan Belediyesi, Aladağ’da Süleymancılara ait yurtta çıkan yangında çocuklarını kaybeden ihtiyaç sahibi ailelere kıyafet, gıda, ayakkabı, kırtasiye, çanta ve oyuncak yardımında bulundu.

Belediye yetkilileri, ihtiyaç sahibi aileleri ziyaret etti.

Ziyaretlerde Seyhan Belediyesi Başkan Yardımcısı Rukiye Çinkılıç, Yarbaşı Belediye Başkanı Mustafa Kaynar, Atlas Yardımlaşma Derneği Başkanı Ferda Altundaş ile yönetim kurulu üyeleri yer aldı.

Ailelere kaban, bere, atkı gibi kıyafet ürünleri, bot, kırtasiye ürünleri, çanta, gıda kolisi ve oyuncak dağıtımı gerçekleştirildi ve moral desteği verildi.

11 ÇOCUK HAYATINI KAYBETMİŞTİ

Aladağ’da 29 Kasım 2016’da meydana gelen faciada, ortaokulda okuyan kız öğrencilerin kaldığı Süleymancılar Cemaati’ne ait yurtta elektrik panosundaki arıza nedeniyle yangın çıkmış, yurdun ahşap merdivenleri ve halı kaplamalarının yanıcı özelliği sebebiyle alevler yurdun üst katlarına kadar çıkmıştı.

Yangın merdiveninin de kilitli olması sebebiyle binadan dışarı çıkmanın mümkün olmadığı yangında 11’i çocuk 12 kişi yaşamını yitirmişti.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol