birgün

14° AÇIK

GÜNEY 16.09.2020 15:46

Seyhan'da gönüllüler çöp topladı

Seyhan'da gönüllüler çöp topladı

BİRGÜN/ ADANA

Dünya genelinde doğaya atılmış çöpleri temizlemek ve çevre kirliliği hakkında farkındalık oluşumuna katkı vermek amacıyla her yıl 15 Eylül’de düzenlenen “Dünya Çöp Toplama ve Temizlik Günü” çöp toplama etkinliği, Seyhan Belediyesinin öncülüğünde gerçekleştirildi.

Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, “Dünya Çöp Toplama ve Temizlik gününde farkındalık oluşturmak için, Belediye Meclis üyeleri, Belediye bürokratları, Muhtarlar ve gönüllü yurttaşlarla birlikte çöp topladı.

Dünya Çöp Toplama ve Temizlik Gününde Bahçeşehir Mahallesi’nde gerçekleştirilen çöp toplama etkinliğine katılım yüksek oldu. Başkan Akay ve beraberindekiler, Mahallede, sokaklarda ve açık alanda çöp topladı. Hijyen kurallarına dikkat edilerek gerçekleştirilen temizlikte çevreye duyarlılık mesajı verildi.

AKAY’DAN “TEMİZ ÇEVRE HAKKI” VURGUSU

Yurttaşlardan çevreye duyarlı olmalarını beklediklerini ifade eden Başkan Akay, “Dünya Çöp Toplama Günü nedeniyle biz de Meclis üyelerimiz ve gönüllülerle birlikte konuya dikkat çekmek amacıyla bizzat çöp topladık. Pandemi nedeniyle hijyen kurallarına uymak kadar temiz çevre de çok önemli hale geldi. Belediye ekiplerimiz bu konuda üzerine düşeni yapıyor. Ancak bireylerin de hijyen kurallarına uydukları gibi, temiz bir çevre oluşumuna katkı vermeleri gerekiyor. Bizim her zaman dile getirdiğimiz gibi ‘temiz bir çevre için haydi hep beraber temizleyelim’ diyor, halkımızın katkılarını bekliyoruz” dedi.

seyhan-da-gonulluler-cop-topladi-781463-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol