birgün

30° AÇIK

Seyhan’da ‘Kamusal Hijyen’ seferberliği: Kamusal alanlar dezenfekte ediliyor

Adana Seyhan Belediyesi, koronavirüs önlemleri kapsamında, halkın yoğun olarak kullandığı bölgelerde dezenfekte çalışması yaptı

GÜNEY 17.03.2020 13:46
Seyhan’da ‘Kamusal Hijyen’ seferberliği: Kamusal alanlar dezenfekte ediliyor
Abone Ol google-news

BİRGÜN/ADANA

Adana Seyhan Belediyesi, koronavirüs için aldığı önlemleri sıklaştırdı. Belediye hizmet binasını ve ek hizmet binalarını sürekli dezenfekte eden Seyhan Belediyesi Temizlik İşleri Ekipleri, halkın yoğun olarak kullandığı bölgelerde dezenfekte çalışmalarına yoğunluk verdi.

Sağlık Bakanlığı’nın Türkiye'de yeni tip koronavirüsün (Covid-19) pozitif test edildiğini duyurmasının ardından, Seyhan Belediyesi, halkın hastalıktan korunmasına yönelik hijyen çalışmalarını hızlandırdı.

Seyhan Belediyesi hizmet binalarında dezenfekte çalışmaları sürerken, Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler halkın sıkça kullandığı açık bölgelerde de hijyen uygulaması gerçekleştirdi.

İLAÇLI SU, DUMANLI VE SIVI DEZENFEKTANLA HİJYEN

Seyhan Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler sabah erken saatte gerçekleştirilen toplantıyla koronavirüs konusunda bilgilendirildiler. Ekipler daha sonra özel kıyafetle başladıkları çalışmada, cami, cemevleri ile tüm ibadethanelerde, ihtiyaç duyulan kamu alanlarında, parklarda, halkın yoğun olarak kullandığı sokaklarda ilaçlı su, dumanlı ve sıvı dezenfektanlarla hijyen çalışması yaptı.

OZON DESTEKLİ CİHAZLARLA DEZENFEKTE ÇALIŞMASI

Koronavirüs salgını riskine karşı parklarda kullanılan oyun alanları, çöp konteyneyleri, pazar yerleri, sokaklar, titiz bir çalışmayla dezenfekte edildi. Ozon destekli cihazlar, ısıtmalı tankerler, buhar basınçlı araçlar ile klasik temizlik ve ilaçlama araçlarının kullanıldığı temizlik ve hijyen çalışmalarının düzenli periyotlarla devam edeceği belirtildi.

seyhan-da-kamusal-hijyen-seferberligi-kamusal-alanlar-dezenfekte-ediliyor-702127-1.

‘HALKIMIZDAN İSTEĞİMİZ KİŞİSEL HİJYENE DİKKAT ETMELERİDİR’

Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay ise temizlik ve hijyen konusunda aralıksız çalışmaların süreceğini belirtti.

Akay “Biz elimizden geldiğince üzerimize düşeni fazlasıyla yapıyoruz. Öncelik verdiğimiz hijyen çalışmaları çok sık şekilde devam edecek. Ancak halkımızdan da isteğimiz, kişisel hijyene dikkat etmeleridir. Halkımızın zorunlu olmadıkça çok kalabalık yerlere girmemesini, el sıkışmamalarını, sık sık ellerini yıkamalarını ve ikili veya çoklu görüşmelerde kişisel mesafelerini korumalarını öneriyoruz. El birliğiyle dikkatli ve farkında olarak koronavirüsün etkilerini geride bırakacağımıza inanıyorum” şeklinde konuştu.

seyhan-da-kamusal-hijyen-seferberligi-kamusal-alanlar-dezenfekte-ediliyor-702128-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun