birgün

22° PARÇALI BULUTLU

KÜLTÜR SANAT 22.11.2019 13:44

Şeyma Özbay'dan ‘Orpheus’ dinleyicilerle buluştu

Şeyma Özbay'dan ‘Orpheus’ dinleyicilerle buluştu

Söz ve müziği Şeyma Özbay'a ait olan Orpheus, bugün dinleyicilerle buluştu.

Bundan 2 iki yıl önce ilk stüdyo albümü Azaman’ı yayınlayan Şeyma Özbay, son teklisi Orpheus ile dinleyicilerin karşısına çıktı. Arpej Yapım etiketi ile yayınlanan şarkının vokal kayıtlarını Burak Yıldırım aldı. Aranje ve mix’ini Orhun Sevindik’in, mastering’ini Efe Yemez’in yaptığı teklinin video klibini ve fotoğraflarını İbrahim Türkday çekti.

İngilizce teklinin sound konsept ve prodüksiyonu yine Orhun Sevindik işbirliğiyle hazırlandı.

Şarkının klibi de dikkat çekiciydi. Kişisel yoruma açık bir görsellik içeren klip, bireysel ve toplumsal illüzyonlara göz kırpıyor. İnsanının yanılgılarına ve yaşamına dair mesaj içeren klip, yaşamaya dair güç, cesaret ve motivasyon veriyor.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız