birgün

16° PARÇALI BULUTLU

KÜLTÜR SANAT 05.06.2021 20:54

Sezgin İnceel'in son teklisi 'Kaldırım' dinleyicilerle buluştu

Sezgin İnceel'in son teklisi 'Kaldırım' dinleyicilerle buluştu

Müzisyen Sezgin İnceel, son teklisi “Kaldırım” dinleyicilerle buluştu.

Münih’te yaşayan Sezgin İnceel, şarkısını şöyle anlatıyor: “Kaldırım, bir kendini arama yolculuğu. Sıkışıp kalmış hayatların içinde bir nefes alma arayışı. Bu arayış içinde Akustik versiyonuyla sahil kasabalarına, Meydan Edit’le şehrin keşmekeşine ve 34 Remix’le izbe kulüplere uğruyor. Farklı düzenlemeler aynı Sezgin’i farklı gözlerle anlatıyor.”

sezgin-inceel-in-son-teklisi-kaldirim-dinleyicilerle-bulustu-884382-1.

Sezgin İnceel kimdir?

İnceel, daha önce Ümitvar ve Yaşlanıyoruz isimli çalışmalarını yayınladı.

İki dilli büyüyen çocukların müzik eğitimi üzerine yazdığı teziyle University of Music and Performing Arts Munich’ten doktor unvanını aldı ve tezi, kitap olarak yayımlandı.

İlker Hepkaner ile yayımlamaya başladıkları Yine Yeni Yeniden 90'lar isimli podcast serisinde 90’lar Türkçe pop müziğini kuir ve feminist perspektifle analiz ediyor ve çeşitli platformlarda yazılar yazıyor.

Sanatçı, çalışmalarını Münih’te sürdürüyor.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol