birgün

5° AZ BULUTLU

SGK’ye fatura edilmiş kanser ilaçlarını satan şebekeye operasyon: Piyasa değeri 15 milyon liranın üzerinde

İstanbul’da, başkaları adına reçetelendirilip SGK'ye fatura edilmiş kanser ilaçlarını satan 10 kişilik bir şebekeye operasyon düzenlendi. Operasyonda ele geçirilen ilaçların piyasa değerinin 15 milyon lirayı aştığı öğrenildi.

GÜNCEL 09.09.2022 14:40
SGK’ye fatura edilmiş kanser ilaçlarını satan şebekeye operasyon: Piyasa değeri 15 milyon liranın üzerinde Fotoğraf: ANKA
Abone Ol google-news

İstanbul’da, başkaları adına reçetelendirilip Sosyal Güvenlik Kurumu’na (SGK) fatura edilmiş kanser ilaçlarını satan 10 kişilik bir şebekeye operasyon düzenlendi. Operasyonda, piyasa değeri 15 milyon lirayı aşan ilaç ele geçirildi.

İstanbul Emniyeti Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, başkaları adına reçetelendirilip SGK'ye fatura edilmiş kanser ilaçlarını satan bir şebekeye operasyon düzenledi. Operasyona, İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü ve Kağıthane İlçe Sağlık Müdürlüğü de destek verdi.

10 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

10 kişinin gözaltına alındığı operasyonda, piyasa değeri 15 milyon lirayı aşan ilaç ele geçirildi.

Operasyona ilişkin şu bilgiler paylaşıldı:

"Başkaları adına reçetelendirilip SGK’ya fatura edilmiş kanser ilaçlarının Kağıthane ilçesinde bulunan kayıt dışı bir depoda stoklandığı bilgisi üzerine çalışma başlatıldı. Böylece yüksek miktarda kamu zararına sebep olunduğu ve kamu kuruluşlarının zarara uğratıldığı tespit edildi. Operasyonda ilaçların, saklama koşulları belirsiz ve halk sağlığını tehdit eden bir alanda tutulduğu tespit edildi.

Elde edilen bulgular ışığında 7 Eylül’de harekete geçildi. Değişik adreslere eş zamanlı operasyon yapılarak kanser ilaçlarını usulsüz bir şekilde alıp satan 10 şüpheli gözaltına alındı. Kayıt dışı depoya yapılan baskında, 500 bin miligram solüsyon içerikli çözelti ve şurup, bin 110 adet Flakon, 2 bin gram krem, piyasa değeri 15 milyon liranın üzerinde olan 50 bin adet film ve tablet olmak üzere ilaç ele geçirildi."

ANKA

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol